Весела хімія!

Коли Бог вирішив створити матеріальний світ та людину, то зрозумів, що потрібні будівельні матеріали. З’явились атоми, протони, нейтрони, молекули. Але як все це скріпити? Що буде тримати поруч безліч мікрочастинок? Була вигадана хімія – наука, що описує властивості води, кальцію або кисню. Якщо пізнати всі тайни мікрозв’язку атомів, то можна робити ліки, фарби, смаколики, сталеві сплави та фантастичні іграшки. Хімію вивчають всі школярі, не пропускають цікавих занять хлопчики та дівчатка, яких прихистив дитячий будинок «Перлинка».

Існує загальновизнаний факт, що у школах переважно не полюбляють цю науку, навіть знайти класного викладача проблематично. Але все не так з нашими сиротами – вони старанно вивчають таблицю Менделєєва, знають не тільки формулу води та спирту, повторюють те, що проходять у школі. Без цих знань буде важко в дорослому житті, формули допоможуть обрати майбутню професію та непогано заробляти. А ще їхня перевага в тому, що в стінах установи постійно проводяться усілякі заходи, які укріплюють отримані знання.

В перші дні липня 2023 року пройшов черговий навчально-пізнавальний урок, він мав інтригуючу назву «Весела хімія». Його проводила найулюбленіша вчителька малюків Інна Віталіївна. Її особлива професійна «фішка» – ніяких повторень. До кожного уроку, квесту або змагання вона підходить творчо і цікаво переказує найпростішу тему. За освітою вона не хімік, але з легкістю змогла б викладати цю науку у середній школі. Корисну інформацію жінка збирає на сайтах, читає наукові статті, проймається темою на 110%. Цього разу хлопчики та дівчата змогли бути присутніми на дуже інтерактивному занятті. Наші вихованці у різноманітній формі вивчали реакції, дехто вперше побачив хімічний вулкан.

Цікавими виявилися випробування по зміні кольору. Захоплюючим було написання таємного листа з його проявленням. Всім сподобалась інформація про нарощування кристалів, яке можна організувати навіть в стінах дитячого будинку. Велике задоволення отримали всі учасники уроку: діткам було цікаво, а вихователі раділи за те, що їхні підопічні ростуть розумні та прагнуть корисних знань та навичок. Хлопчики та дівчатка чекають нових майстер-класів та пізнавальних тестів. А нові знання з хімії вразять шкільних вчителів.

Наші співробітники намагаються їх проводити хоч кожного дня. Але для цього є фінансова перепона: найпростіший урок – це не тільки ретельна підготовка, а й необхідність придбати сировину, матеріали, хімікати, спеціальне приладдя. «Перлинка» зараз не в кращому фінансовому становищі, державної підтримки нема, а кількість спонсорів за останній рік суттєво скоротилася. Всі благодійники бідкаються, деякі втратили свій бізнес або майно з-за війни. Але принцип «з миру по ниточці – голому на штани» спрацьовує завжди.

Допомогти дитячому будинку намагаються пенсіонери, звичайні небайдужі громадяни, бійці ЗСУ. Хтось присилає в місяць 50 гривень, деякі готові жертвувати 200 або 500 гривень. Місцеві селяни діляться городиною, фруктами, надлишками урожаю. Нас підтримують посилками з вживаним одягом або книжками. Нам будуть в нагоді зайві відрізи матерії, голки, нитки, речі для рукоділля. Все, що пов’язане з виховуванням та навчанням діточок, піде в діло. Сироти помоляться за Ваше здоров’я, а Бог захистить від смертельного шахеда або ракети з оркостану. Неодмінно ставайте другом та підтримайте наш дитячий будинок. Україна завжди буде пишатися тими, хто готовий підтримати бідних та знедолених.

Слава Україні, миру всім небайдужим!