Історія будинку

Історія дитячого будинку “Перлинка”.

Наш дитячий будинок ” Перлынка” був заснований 10 квітня 1999 року Сергієм Дроком та Міжнародним німецько-українським благодійним фондом “Служба Самарянина – Самарітер Динст” . Саме тоді на території напівзруйнованого орендованого приміщення в Кіровоградській області, Александрійського р.-на, с. Войновка колишнього дитячого саду з’явилися перші діти-сироти. Їх привів Карнаухов С. витягнувши з люків у буквальному розумінні цього слова. Це була компанія хлопців, що жили на вулиці і нюхали клей – Золотарев Е., Крупская Ж., Крупская А. і Паво И. Спочатку вони поводилися страшенно : лаялися, влаштовували бійки, лякали вихователів раками і жабами, неодноразово здійснювали втечі. Співробітники дитячого будинку ” Перлынка” були терплячі і не показували страх, допомагали колишнім безпритульникам набути сім’ї, відчути тепло, любов і турботу.

У травні було поповнення новими сиротами – Черевко Віталій, Хрущ Миша і Юля Плыска Юрко і його 3 літній братик Максим. У дитячому будинку це була перша маленька дитина. Його учили цифрам, буквам, правопису. Усіх дітей-сиріт в дитячому будинку ” Перлынка” розділили на дві групи – хлопчики і дівчатка. До кожної групи були приставлені денні і нічні вихователі. Денні вихователі (найперші – Сорока С., Пивненко И.) привчали дітей до дисципліни, робили прибирання, виконували домашнє завдання, здійснювали пізнавальні екскурсії і організовували дозвілля. Вихователі нічної зміни (перші Карнаухов С. і Федоренко С.) проводили вечірні виховні бесіди, готували хлопців до сну.

Упродовж багатьох років, ми з нашими дітками постійно молилися про нову будівлю. Нам дуже хотілося мати свій дім. Нагадаємо, що довгі роки ми жили у великій старій будівлі сільського дитячого саду і займали лише малу його частину. Також, наша сім’я постійно поповнювалася і місця, що орендується для ” Перлынки” було вже мало, іншими словами ставало тісно. Але ми не втрачали надії і було почато будівництво нової будівлі. У нашому поселенні довгий час стояла покинута будівля колгоспної їдальні, важко було навіть уявити, що з цього щось вийде, настільки зруйнованою і безнадійною виглядала будівля. Але у Біблії написано, що вірою, можна зрушити навіть гори. Тим паче, що сама ідея і мотивація проекту була правильна в усіх аспектах. Зусиллями будівельної бригади реабілітаційного центру ” Ковчег” було почато будівництво. Через 2 роки, важкої і наполегливої праці, проходячи через холод і спеку, бригада будівельників зводила нову будову. З вірою і молитвою на вустах, ми з дітками підтримували їх, персонал і старші вихованці постійно приходили на будівництво, щоб чимось допомогти. Влітку, 2012 року, ми усі дружно вигукнули: ” Відбулося”!!! Це був один з найщасливіших днів для нас і наших діток. Відкриття нового будинку для ” Перлынки”. Безліч різних гостей : від губернатора області до районних служб, телебачення, безліч наших друзів і просто перехожі теплі і затишні кімнати, які можуть вмістити до 50-ти дітей, широкі коридори, зручні душові і пральня. Усе це результат величезних зусиль і, звичайно ж, Божій любові.