В дитячому будинку «Перлинка» було проведено кулінарний майстер-клас, протягом якого наші вихованці взяли участь у створенні української національної страви – борщу. Дівчата та хлопці з величезним ентузіазмом брали участь у процесі, а потім із задоволенням куштували свій шедевр та ще й просили добавки! Мабуть, борщ видавався таким смачним саме тому, що малята зробили його самі, з усією можливою віддачею.
Майстер-клас проводив вихователь дитячого будинку Ігор. Він розповів діткам про історію виникнення борщу та особливості його приготування у різних регіонах України. Вихованці із захопленням слухали, а потім своїми дитячими ручками згідно рецепту приготували справжній український борщ. Страва вдалась на вищому рівні — і солі в міру поклали, і капусту тоненько порізали… От борщ і вийшов ароматний, наваристий та такий смачний, що усі, хто його спробував, просили ще трошечки.
Дівчата, як справжні господині, вклали всю душу у процес приготування, та й хлопці не відставали, тож час пролетів непомітно і ось наші малята вже смакували власноруч створеним перлинківським борщем і дякували Ігорю, який виявився не тільки хорошим вихователем, а ще й чудовим шеф-поваром. Цей майстер-клас пройшов у дуже затишній та дружній атмосфері і приніс багато позитивних емоцій, які, мабуть, будуть ще довго зігрівати наших дітей у сумні хвилини. Ми вважаємо, що захід мав величезне значення – діти дізналися більше про культуру та традиції рідної країни, отримали новий досвід, стали трошки ближче один до одного та відчули себе дружньою сім’єю. І, напевне, коли всі ці малята виростуть, створять власні родини і будуть вдома готувати або куштувати борщ, то обов’язково пригадають, як вони всі разом вперше готували цю справжню українську страву на кухні дитячого будинку «Перлинка».
У звичайній родині люблячі мама з татом можуть навчити своє дитя всьому необхідному, а наші малята, на жаль, позбавлені такої можливості, тому вихователі стараються облаштувати справжній родинний затишок і допомогти дітям-сиротам підготуватися до дорослого життя. Ми намагаємось привити їм хазяйновитість, акуратність та сформувати усі необхідні навички щоб, йдучи з дитячого будинку у самостійне життя, наші вихованці відчували себе легко і впевнено настільки, наскільки це можливо у їхньому становищі.
Дуже хочеться, щоб наші вихованці зростали радісними, енергійними, цікавими до різних аспектів життя і, звичайно, хорошими людьми. Про це добре сказав Оскар Уайльд: «Найкращий спосіб зробити дітей хорошими — це зробити їх щасливими».
Ми докладаємо багато зусиль, щоб дитячий будинок «Перлинка» був чимось більшим, став справжнім домом для наших вихованців, і ви можете також допомогти дітям-сиротам відчути усі радощі життя і зробити їх трошки щасливіше. Наші малята потребують багатьох речей бо, на жаль, ми не можемо забезпечити їх всім необхідним, тому з вдячністю приймемо будь-яку вашу допомогу. І найвищою нагородою будуть сяючі очі дітей, для яких ви – свого роду чарівники, які можуть виконати найзаповітніші бажання!
Кожен ранок буденного дня, наші перлинки прокидаються рано вранці, щоб вмиватися, почистити зубки, поснідати і все компанією відправитися в школу. Самі маленьких ми відводимо в садок, і майже до самого вечора діток знаходяться там. Після того, як зайняття в школі закінчується, наші вихованці повертаються додому, обідають і разом з нашими вихователями починають робити домашнє завдання. Роботи багато, оскільки дітки, в основному з неблагополучних сімей, де ними ніхто не займався, тому багато треба займатися індивідуально. Але ми не сумуємо і докладаємо усіх зусиль, щоб повернути упущені знання за шкільною програмою. Лише після того, як уроки зроблені, настає вільний час, коли хлопці можуть займатися, чим вони захочуть. Більшість хлопців біжать грати в найпопулярнішу гру в нашому будинку – це футбол. Навіть деякі дівчатка час від часу граю з ними. Звичайно ж, не без садн і невеликих травм, але на щастя, у нас є медпрацівник, який завжди допоможе зі швидким будь-які простудні захворювання теж не проблема для нашої медсестри. Дівчатка в основному малюють, складають пазли, і роблять вироби з бісеру. Після вечері, усі збираються на спілкування, де вечірні вихователі проводять бесіди на різні теми, а також займаються читанням Біблії. У кінці всі разом ми молимося за батьків, за тих, хто хворіє і взагалі за потреби, які час від часу з’являються в нашій великій сім’ї. Перед сном у нас залишається час подивитися веселий мультфільм або який-небудь повчальний фільм. Після чого усі приймають душ і лягають спати. На вихідних ми не поспішаємо вставати рано вранці, оскільки діткам хочеться подовше повалятися на ліжечках. До дев’яти ранку ми прокидаємося, снідаємо і розпочинаємо день з корисних справ. Субота це день генерального прибирання. За кожним із старших діток закріплений об’єкт, це може бути кімната, коридор, умивальника та ін. Вони миють пола і вікна, витирають стіни і протирають пил. Загалом, підтримуємо чистоту і порядок у будинку. Так ми привчаємо хлопців до Окрім фізичного розвитку, ми розвиваємося і духовно. У воскресіння ми всі разом йдемо в помісну церкву. Частина дітей йде на зайняття в недільну школу, частину на молодіжне служіння.
Кожен місяць ми проводимо день іменинника і поздоровляємо тих, у кого за останній місяць був день народження. Звичайно це солодкий стіл, конкурси і різні рухливі ігри. Влітку, традиційно, для наших діток ми проводимо виїзний табір. Всі разом ми їдемо на базу відпочинку, щоб провести два тижні дивовижного літнього відпочинку. Щороку наші вихованці з нетерпінням чекають цього моменту, і кожного разу табір проходить по особливому.