Бажана гостя

Бажана гостя
Зіпсована іграшка, збиті коліна, втрачена шапочка, відморожені вуха – все це біда та неприємності для кожної дитини. Але ніщо не порівняти з відсутністю батьків та рідної домівки. Від такого горя ніхто не застрахований навіть у двадцять першому столітті. Ніякі розваги та теплі руки вихователя сиротинця не замінять тата та матір.
Але час лікує: якщо грамотно організовано виховний процес, то життя у дитячому будинку стає нормою та дозволяє виховувати справжніх громадян. Це можна сказати й про «Перлинку». За багато років існування установа випустила у довге життєве плавання понад сотню хлопців та дівчат. Всі вони стали чесними та роботящими громадянами великої держави. З них виходять професійні лікарі та сміливі військові. А ще вихованці пам’ятають про тих, хто за ними піклувався багато років. І при можливості вони намагаються завітати у гості та побачити тих, хто присвятив їм власні сили, втрачав час, годував, читав на ніч казки, грав та допомагав вчити уроки.
У перші дні квітня 2023 року у нашу дружню родину завітала Оля, колишня підопічна. З красивої дівчинки вона перетворилася на справжню красуню та вже має деякі життєві успіхи. Дитина росла на наших очах, старанно вчилася та полюбляла працювати на швейній машинці. Всі її називали «наша Оленька», з нею полюбляли гратися та дуже сильно скучили. В стінах «Перлинки» пройшло її дитинство, шкільне навчання. Тут вона зустріла перших друзів та пізнала основи життєвого існування.
З вищою освітою поки не вийшло, а от стабільна робота вже є. Тепер вона самодостатня громадянка зі своїми мріями та планами. Зараз красуня продає запашну каву та знає багато тонкощів цього діла. Вже скоро вона накопичить грошей та вивчиться на ресторатора або економіста. Оля прийшла не з пустими руками – вона приготувала багато смаколиків та пригостила весь колектив. Деякі подарунки отримала і Оля. Всі дорослі були раді побачити випускницю, була влаштована невеличка фотосесія, поцілунки, обіймашки. Довелося трохи відкласти справи, пригадати старі історії, поділитися враженнями та трошки поностальгувати. Під час зустрічі були сльози та радість, кожен поділився спогадами та мріями про майбутнє. Оля пообіцяла при можливості приїхати знов, ми всі будемо чекати її у гості.
Дитячий будинок «Перлинка» завжди радий усім, хто прийде його провідати та розповісти про своє доросле життя. Керівництво переживає за подальшу долю своїх діточок. Останній приклад доводить, що випускники вдячні колективу та його багаторічній старанній праці виховання. В цей рік керівництву нелегко розв’язувати матеріальні проблеми: після лютого 2022 року кількість меценатів скоротилася, практично всі спонсори втратили довоєнні статки та лишилися частини майна. Установа не має підтримки держави та виживає лише завдяки переказам небайдужих українців. Часи важкі, ми вимушені звертатись до співвітчизників та закордонних меценатів.
Буде круто, якщо саме Ви зможете допомогти дітям та приєднаєтесь до клубу наших вірних друзів. Навіть переказ на 50 гривень – це вже діло. А якщо скрутно з грошима, то можна пожертвувати нам надлишки городини або переслати одяг власних дітей, що стали дорослими. Нам будуть в нагоді книжки, мийні засоби, канцелярія, закрутки, ліки, будівельні матеріали. Наші діти помоляться за Ваше здоров’я та добробут. Гарні справи побачить Бог та віддячить щастям та радістю. Неодмінно знайдіть можливість підтримати тих, хто став сиротою, бо їм набагато тяжче, ніж багатьом дорослим.