М’яч – невмирущий король гри!

Про значущість гри вже сказано дуже багато. Особливо важливі розваги на вулиці, коли свіже повітря фільтрує легені та провокує на стрімкі рухи. В перші дні квітня Сонечко підіймається все вище, природа дарує тепло та нові сили. А це значить, що дітям треба бути більше на вулиці та грати у веселі та рухливі ігри. Все це відноситься і до сиротинця «Перлинка». В ньому виховується чимало хлопчиків, які з весни до холодних осінніх дощів будуть грати у футбол та інші ігри. Це дуже корисно, бо розвиваються м’язи, стає стрункішою фігура, швидше ростуть ноги та руки. Гра в команді – це позитив, високий ступінь соціалізації, вміння приймати рішення та брати на себе відповідальність. Але з м’ячем можна грати не тільки у футбол: є багато дитячих ігор, які полюбляють всі маленькі вихованці. Обожнюють м’яч і наші дівчатка, доволі часто дітки різного віку організовують ігри, де не важливі зріст та сила. Часто допомагають наші вихователі, хоча кожен маленький мешканець відрізняється кмітливістю, винахідливістю та знає багато ігор. Розважатися з м’ячем обожнює навіть наш пес Альфа.
Ніхто з істориків досі не встановив, коли на планеті з’явився перший м’яч. Ігри з ним були у стародавніх єгиптян: це відомо з пам’ятників, які дожили до нашого часу. У творах Гомера з м’ячем грала царська дочка. Гратися з круглим та м’яким предметом обожнювали греки. Була навіть окрема гімнастична дисципліна, де м’яч відігравав ключову роль. Від греків м’яч перейняли римляни – в них було кілька видів, які відрізнялися розмірами та тим, що було у середині. Для деяких видів існувала навіть спеціальна рукавичка, за допомогою якої гравець відбивав доволі твердий м’яч. Розваги з цим спортивним атрибутом не зникли й у середньовіччі. Можна сміливо вважати, що вже 200 років тому м’яч знали діти усіх країн та континентів. Це справжній друг та супутник активної людини. В картині «Ізгой» головний герой, який потрапив на безлюдний острів, намалював на м’ячі риси обличчя та розмовляв з ним, як з приятелем.
Зараз м’яча можна придбати у магазині спорттоварів або у дитячих відділах. Якщо дитина грає пару годин на місяць, то купують недорогий зразок. А от якщо взяти до уваги футбольні баталії хлопців з «Перлинки», то такого м’яча вистачить на тиждень. Так що вкладатись в щось дешеве немає сенсу. Надворі весна, через місяць грати у футбол можна буде кожного дня. Але в адміністрації не вистачає коштів на придбання цього вкрай необхідного спортивного знаряддя. Установа не отримує централізованого державного фінансування та виживає лише на коштах меценатів.
Буде добре, якщо у Вас буде можливість допомогти дитячому будинку «Перлинка». Гроші – це добре, на них можна виміняти що завгодно. А що робити, коли маленька пенсія? Якщо в когось дома є м’ячі, які вже не потрібні, бо діти виросли, а внуків ще немає, то адміністрація з радістю прийме їх у дар. Вам вони зайві, а нам будуть в нагоді. Ми з повагою приймемо у дар усіляке спортивне знаряддя, кеди, кросівки, форму або просто одяг діточок, що вже давно стали дорослими.
Їжа, канцелярія, ліки, закрутки, гаджети, побутові пристрої, гігієнічні засоби – усього потребує наш дитячий будинок. Україна – це свята земля чесних та порядних людей. І вони завжди поділяться передостаннім та врятують сиріт. Наші діти стають чесними та порядними громадянами, які приносять корись державі та всім, хто мешкає поряд. Неодмінно знайдіть хоча б маленьку можливість: вихованці будуть щиро молитися за Ваше здоров’я, довголіття та добробут.
Слава Україні!