Важко знайти дитину, яка б не мріяла літати, наче пташка. Не існує хлопчика, який би не бажав бути льотчиком. Кожного цікавлять літаки та гвинтокрили, вони є на малюнках та серед іграшок. На це є багато підстав, бо дитину завжди цікавить природа польоту, чоловіча стать тягнеться до техніки та швидкого переміщення. А побачити землю з висоти – мрія кожного. Це справжня казка – бачити все, що знаходиться на відстані десятків кілометрів. І це добре знають педагогічні працівники сиротинця «Перлинка». Практично щотижня або частіше вони проводять цікаві розважальні та навчальні заходи, які роблять діточок більш розумними, розвинутими, чесними, сміливими. У другій половині березня 2023 року відбувся черговий конкурс, який був присвячений літакам та польотам над землею. Назва творчого змагання – «Крила Надії». В ньому взяли участь 10 учасників – всі вони полюбляють літаки та обожнюють майструвати. Хлопчики повинні були зробити власні авторські макети повітряних суден. Для справи треба було використовувати підручну сировину, вторинні матеріали та все, що є під рукою. В хід пішло все: картон, папір, клей, пластикові пляшки, фольга, ковпачки від ручок та пластикової тари. Результат перевершив усі очікування – вихованці зробили справжні шедеври, яких ще немає в найрозвинутішій техніці. Нічого не відбулося без кмітливості, фантазії, творчого та технічного польоту. Серед них обов’язково є новий Говард Хьюз або Карл Ято. Діти не тільки відтворили власні макети, а ще розповіли про властивості свого зразка, робили опис параметрів, знали особливості та призначення повітряного судна. Практично в кожній моделі були гармати та кулемети, бо діти добре знають, чого зараз не вистачає нашим збройним силам.
Суворому журі було нелегко визначити переможця: кожна робота була унікальна та особлива. А ще треба брати до уваги вік та базову підготовку. Після довгих суперечок вихователі визначились з переможцями та надали перше, друге та третє місце. Інші отримали заохочувальні призи та були високо відмічені адміністрацією. Роботи переможців можна сміливо відправляти на конкурс державного масштабу. Подібні змагання сильно розвивають малюків, добрим чинником їх кмітливості є факт того, що все своє життя вони вимушені пристосовуватись до нелегких життєвих умов.
Труднощі нас роблять сильнішими – цю аксіому ніхто не скасовував! Наші маленькі українці довели, що вони не даремно вчаться, вже скоро з них виростуть вмілі механіки та талановиті інженери. Буде дуже гарно, якщо у Вас є можливість допомогти дитячому будинку «Перлинка». Установа не має державного фінансування, а можливості спонсорів зменшилися. Тому адміністрації приходиться виживати за принципом «з миру по ниточці». Установі потрібні їжа та ліки, канцелярія та одяг. А якщо в нас з’являться невеличкі залишки коштів, то вони підуть на придбання матеріалів до різноманітних конкурсів. І діти не будуть змушені робити свої витвори з того, то є під рукою. Після 24 лютого 2022 року надходження від ключових меценатів значно скоротилися, деякі втратили все, або потрапили в полон. Але і в часи страшної війни є дуже багато тих, хто бажає підтримати дитячий будинок. Україна завжди була населена людьми, які небайдужі до чужого горя. А нагодувати та одягнути сиріт – це свята справа. Нам допомагають пенсіонери, прості громадяни, бійці ЗСУ, колишні вихованці. Буде добре, якщо Ви приєднаєтесь до кола наших друзів та хоча б трошки допоможете самотнім хлопчикам та дівчаткам. Ваші добрі справи неодмінно оцінить Бог, віддячить здоров’ям, щастям та довголіттям. І для цього багато не треба: якщо немає зайвої сотні, то можна віддати надлишки городини або одяг та книжки дітей, яким вже десь під 40. Дякуємо! Слава Україн