Хатинка мрії

Всі діти обожнюють грати у хатинку або робити курінь чи халабуду. Перші малюнки хлопчика чи дівчинки завжди пов’язані з будівлею, віконцями, вхідними дверима та дахом. Якщо малюки грають на березі моря або просто у пісочниці, то неодмінно будують замок чи фортецю з природного матеріалу. І це все зрозуміло, бо для кожної людини власні стіни – це основа добробуту, сімейного затишку та стабільності.

Все це добре знають вихователі дитячого будинку «Перлинка». В теплих та привітних стінах ростуть діти, які в малому віці залишилися без тата й мами. Сиротинець став рідною будівлею, але у багатьох з них є спогади про хатинку, в якій вони народились та провели перші роки. А багато хто постійно думає про власну домівку, що з’явиться через декілька років після початку дорослого життя. Важко зустріти дитинку, яка б відрізнялась від наших вихованців. Це не випадково – це властивості кожної людини. В наших генах природою закладена тяга до власних стін, даху та надійного та комфортного укриття.

Цю аксіому взяли до уваги педагогічні працівники «Перлинки». В середині березня 2023 року було вирішено провести цікавий захід з діточками. Це був невеличкий конкурс на тему «Зроби макет української хатинки мрії». Головна умова – використовувати підручні та вторинні матеріали. Вихованці з ентузіазмом прийнялися до найцікавішої справи. В хід пішов папір, солома, картон, маленькі сухі гілочки, дерево, шматки матерії, віск, пластилін, суха торішня трава та ще багато чого. Деякі матеріали залишилися в секреті, бо дехто з наших малюків мріють стати технологами та вже зараз знаходяться в активному пошуку унікальної сировини.

Свято української хатинки вдалося: дорослі навіть не підозрювали, що кожна друга дитина має талант архітектора та винахідника. Деякі зразки можна прирівнювати до витворів мистецтва. Суворе журі стало перед непростим вибором – кому давати головний приз, а кому втішний, за волю до перемоги. Після довгої наради було вирішено нагородити кожного учасника цього важливого творчого змагання – все чесно та справедливо.

Витвори діточок вразили – хлопчики та дівчатка проявили кмітливість та винахідливість. Вони змогли зробити хатинки дуже схожими на ті, що бачили у селах або історичних фільмах. Були витримані технічні пропорції та будівельні стандарти. Кожен автор прискіпливо ставився до дрібниць та не упустив жодної деталі. Талант багатьох був очевидний – такі роботи маленьких українців можна сміливо відправляти на міжнародні конкурси!

А тепер уявіть, які б були шикарні хатинки, якби діти використовували не підручні матеріали, а якісний пластилін або справжній кольоровий папір. Якість була б у рази вище! Річ у тому, що благодійна християнська установа «Перлинка» не має державного фінансування. А з початку війни дуже скоротилась кількість меценатів, що мають можливість допомогти дитячому будинку.

Адміністрацій прийшлося з нуля шукати нових спонсорів, до діла були залучені й вихователі: замість цікавих занять з діточками вони займаються зовсім іншою справою. Зараз вся підтримка йде або з за кордону, або від простих пересічних українців, які виділяють маленькі суми зі своїх невеликих зарплат та пенсій. Установа пережила найтяжчі місяці, впоралась з енергетичною кризою, раціон не погіршився. Але на матеріали для дитячої творчості коштів вже не вистачає.

Буде круто, якщо Ви приєднаєтесь до кола наших друзів. Що заважає Вам підтримати дитячий будинок? Україна – це край щедрих та небайдужих. Навіть переказ на 50 гривень – вже діло. А ще можна допомогти речами, які потрібні для виховання малюків. Нам часто надсилають залишки продуктів, дитячий одяг, канцелярські товари, іграшки дітей, що вже давно підросли.

Дякуємо всім небайдужим. Бог віддячить Вам за щедрість та усіляку допомогу. Слава Україні! Слава меценатам!