Кажуть всі, що без води – не туди та не сюди

Ось і прийшло довгоочікуване літо: тепер не треба кутатись у п’ять светрів, натягати три пари шкарпеток, боятися холодного вітру. Настав час яскравого Сонечка та обгрунтованого бажання скупатися в річці. Зараз вода не лякає, а є найкращим другом селянина з його городами, мандрівника, що страждає від спраги. Обожнюють воду й сироти, яких прихистив дитячий будинок «Перлинка». Якщо на дворі стоїть класна жарка погодка, то треба грати в ігри, пов’язані з ключовим середовищем для життя. Про бажання своїх підопічних добре знають педагоги та вихователі. Практично кожного дня вони проводять для них цікаві ігри, майстер-класи, естафети.

В перші дні липня 2023 року відбувся черговий захід: це був дивовижний водний квест, пов’язаний зі звичайною рідиною. Територія сиротинця була поділена на станції, кожну з котрих опікував хтось з дорослих. Педагоги або няня видавали хлопчикам та дівчаткам завдання, котрі пов’язані з водою. З першої станції було потрібно перенести воду із відерця за допомогою губки на другу станцію. Друга станція – це переправлення води з зав’язаними очима, що доволі непросто. Цікава задача була на третій станції, перед діточками стояло непросте завдання створити фонтан та трубопровід з участю порожніх пляшок. Кульмінація всього цікавого дійства – знайдена секретна карта у вигляді якоря. Це був ключ до таємного солодкого скарбу. Він був знайдений, малюки були задоволені, смаколики всім сподобалися. Організатори вміло використали наявну територію – з вільним місцем у «Перлинки» проблем немає.

Ця активна форма відпочинку сподобалася всім, було весело, цікаво, корисно. Кожний подібний захід – це суворі правила безпеки та мінімізація всіх ризиків. Квести розвивають, сприяють розвитку кмітливості та відчуття колективу. Наші підопічні вчаться вмінню працювати в команді та бути корисним друзям. Вже зараз готуються нові конкурси, але є проблеми: наші вихователі не мають можливості щодня проводити цікаві веселі змагання. Для цього потрібна безліч різноманітних речей починаючи від спортивного взуття та закінчуючи призами та смаколиками для учасників. Установа «Перлинка» не має держфінансування: це благодійна організація, котра тримається коштом спонсорів та небайдужих громадян. Сімнадцятий місяць поспіль йде війна, меценати збіднішали, багато віддається фронту. Деякі колишні друзі зовсім втратили можливість допомогти дитячому будинку.

А ще зросли ціни, керівництво вимушено економити кожну гривню. Педагоги замість веселих руханок та майстер-класів шукають нових спонсорів та щедрих друзів. Наша улюблена приказка – «з миру по ниточці». І вона не підводить.Тому ми раді кожному грошовому переказу, навіть 50 гривень – це три кіло борошна! З маленьких крапельок збирається чимала річка, яка живить наш дитячий будинок.

Нам буде приємно, якщо Ви знайдете у власному домогосподарстві зайвий одяг або книжки для малюків. Нам будуть в нагоді спортивне знаряддя, сировина для рукоділля, канцелярія, іграшки, велосипеди. Селяни діляться з нами надлишками городини, фруктами та всім, що не влізло в банки. Будівельні матеріали, ліки, нитки, відрізи матерії – все прийме в дар наш дитячий будинок. Україна переможе, бо її жінки та чоловіки небайдужі, сильні, чесні. Вони виділять з сімейного бюджету 0,5% та поділяться з тими, хто ніколи не бачив рідного тата чи маму. Чекаємо Вас у переліку наших меценатів та молимося за Ваші статки та здоров’я.

Слава Україні, слава ЗСУ, слава небайдужим!