Творчо, корисно, оригінально!

 

Щастя – це поняття відносне: одна людина щаслива, бо її пригостили кавою, інша радіє, бо виграла в лотерею автомобіль. Але важко бути щасливим, якщо ніколи не бачив власної мами та батька. Тяжко жити, коли немає бабусі та хрещеної тітки, яка зводить до цирку. Для українських сиріт щастя – це коли є смачна вечеря та можливість пограти з друзями у футбол. Добре, якщо щедрий закордонний спонсор подарував спортивний костюм або фірмові кросівки. Багато для щастя сиріток буде залежати від якісної роботи вихователів та няні. Якщо брати до уваги дитячий будинок «Перлинка», то установа має одну круту перевагу – це відповідальні педагоги та турботливі вихователі. Кожен день розписаний за хвилинами, практично щоденно з діточками проводяться майстер-класи та цікаві повчальні уроки. Вони не просто допомагають використовувати вільний час, а й вміють покращити емоційний стан. Діти отримують корисні знання, розвиваються, готуються до дорослого життя.

У останні дні липня 2023 року в стінах «Перлинки» пройшов черговий майстер-клас. Вихованці вчилися робити кумедних овечок з особливих м’якеньких помпонів. Це спеціальний напівфабрикат для дитячої творчості, оригінальну сировину можна використовувати для багатьох навчальних цілей та рукоділля. Головна перевага полягає у тому, що воно допомагає розвивати творчі здібності та просторове мислення. При роботі з помпонами вмикається дитяча фантазія, а це дуже велика сила. Якщо її направити у правильне річище, то суспільство отримає повноцінну творчу людину з багатьма корисними здібностями.

Для сиріт така справа особливо важлива, бо під час роботи вони на 120% відвертаються від свого горя та страждань. А виготовлення овечок було обрано не випадково: ця добра істота постійно фігурує у сюжетах заповітів. Овечки добрі, беззахисні та поступливі. Наша установа існує на біблійних принципах та є благодійним християнським закладом. Саме з цієї причини урок був присвячений відтворенню тваринок з м’якеньких помпонів.

Результат творчої праці вразив усіх: тепер у «Перлинки» є власна отара з головою сімейства та турботливою мамою. Кожна дитинка старанно поставилась до виконання непростого завдання, кожен назвав свою тваринку красивим ім’ям. Хлопчики та дівчатка творчо підійшли до справи, вже зараз в них є власні секрети з виготовлення. Вони активно застосовували навички, які отримали та здобули раніше. Після цього процесу у багатьох з’явилися нові ідеї, є плани зробити щось оригінальне на власний розсуд. А вчителі та вихователі вже зараз почали готуватись до нових творчих уроків та майстер-класів.

Вони готові проводити корисні заняття хоч тричі на день, але для цього потрібні сировина, папір, матеріали, товари для рукоділля. Все це зараз коштує чималих грошей, але бюджет «Перлинки» суттєво обмежений. Установа не належить державі та існує виключно коштом спонсорів та небайдужих громадян. З початку великої війни спроможності багатьох меценатів скоротилися, ціни зросли, з’явились нові потреби у вигляді генераторів та іншого обладнання. Буде круто, якщо Ви приєднаєтесь до кола наших друзів та знайдете можливість допомогти дитбудинку «Перлинка».

Зараз ключова підтримка надходить саме від пересічних громадян, які переказують нам по 50, 100 або 250 гривень щомісяця. З маленьких струмочків збирається річка. Правило «з миру по ниточці» працює на 105% і ще ніколи не підводило. Нам допомагають місцеві селяни, з нами діляться фруктами та городиною. Дуже часто українці присилають нам посилки з одягом, ліками, книжками, іграшками. У кожного вдома є те, що вже не потрібно. Вам воно заважає, а нам буде до речі. Нитки, голки, відрізи матерії, картон – все це прийме у дар наша установа. Діти помоляться за Ваші статки, а Бог віддячить здоров’ям та успіхами у всіляких справах. Молимось за ЗСУ та чекаємо перемоги.