Гарні фартушки

З самого раннього дитинства ми чомусь навчаємось. Неможливо прожити без вміння забивати цвяхи, варити борщ, міняти електричні лампочки. Важливим моментом в історії людства став винахід у вигляді нитки та голки: первісне суспільство навчилось зшивати шматки шкіри тварин та робити одяг. Саме це дозволило мандрувати, шукати та освоювати нові території, довгий час перебувати на свіжому повітрі, а не в печері біля вогнища. Навіть у сучасні роки кожен повинен вміти пришити ґудзика або зашити дірку на штанах. Цьому вчать у школі, кожна дбайлива матуся навчає важливому ремеслу власну донечку чи синочка. А як бути тим, хто росте без батьків?

Це звучить дико, але сиротам з дитячого будинку «Перлинка» відносно «пощастило». Турботливі вихователі та педагоги практично кожного дня проводять уроки та майстер-класи, на яких вчать підопічних головним життєвим навичкам. Декілька разів на рік наші вихованці тренуються шити та ремонтувати одяг. Такий досвід потрібен навіть хлопчикам, бо не завжди дружина буде поруч, у деяких з’являється бажання присвятити життя модельному бізнесу та виготовляти корисні речі. В нас є хлопець, який навчився робити круті патріотичні сумки.

В середині липня 2023 року дитячий будинок «Перлинка» перетворився на невеличку швейну майстерню. В стінах установи відбувся цікавий майстер-клас: на ньому дівчатка навчилися шити корисні кухарські фартухи з джинсових клаптиків. Ми з малих років привчаємо дітей до економії, вони мають гарну звичку усілякий непотріб пускати в діло. Навіть з вторинної сировини можна робити сувеніри або корисні атрибути. З невеличких шматочків тканини можна пошити безліч корисного. Якщо матерія без дірок, не втратила своїх первинних властивостей, то ніхто не заважає надати друге чи третє життя. Беремо для прикладу котон: він не просто модний вже четверте століття поспіль. Він дуже практичний та кріпкий. Його можна прати мільйон разів, він не втратить властивостей та послужить людству ще пару століть.

Зробити звичайний фартух не просто. Треба мати викрійку або чіткий малюнок речі, що скоро народиться. Заздалегідь потрібно зняти мірку з людини, для якої призначається кухонний атрибут. Після робиться крій, в якому головне правило – «сім раз заміряй – раз відріж». А ще треба раціонально підібрати клаптики котону, щоб не витрачати зайвого часу та зекономити нитки. Саме шиття – не менш відповідальний процес. Всі результати перевершили очікування – кухонні робітники були задоволені речами, що зможуть щодня використовувати. Наші дівчатка подарували їх Тетяні та Ларисі, які готують для них смачні обіди та калорійні сніданки. Кухарі високо оцінили обновки, вони вийшли гарними, стильними, красивими та зручними. Робітниці кухні були дуже вдячні за такий презент.

Вихователі готові проводити подібні навчання хоч кожного дня, але для уроків майстерності потрібні нитки, голки, інша недешева сировина. «Перлинка» – це благодійна установа, що відокремлена від держави. Ми виживаємо лише на пожертви звичайних меценатів, а їх після початку війни значно поменшало. Тому було вирішено звертатись до усіх категорій населення, а не лише до підприємців. Нам надсилають по 50 або 100 гривень пересічні пенсіонери, нам дуже допомагає городина, якою діляться люди Войнівки. Нам присилають посилки з одягом, ліками, книжками. В кожного є речі, що вже стали непотрібними, але підійдуть для нас.

Нам буде приємно, якщо Ви приєднаєтесь до клубу наших друзів та знайдете хоча б маленьку можливість допомогти дитячому будинку «Перлинка». Святу мудрість «з миру по ниточці» ніхто не скасовував. Ваші добрі та чесні справи неодмінно побачить Бог, подарує здоров’я та підвищення доходів. За Вашу удачу та скорішу перемогу помоляться всі наші вихованці, вже скоро вони виростуть та принесуть багато користі суспільству та саме Вам. Вкладайте в майбутнє!

Слава Україні, добра всім меценатам!