Серце в шрамах, або сила олівця!

Мистецтво допомагає людині висловлювати думки, ділитися спогадами та емоціями. Безумовно, можна все сказати на словах, але вони не здатні передати глибину та ступінь горя чи радощів, страждання або болю. Якщо брати дитячі серця, та найкращий помічник в справі – олівці та аркуш паперу. Навіть трирічна дитина з мінімальним словниковим запасом зможе зобразити те, що відчуває в душі. І ця робота змусить багатьох дорослих замислитися та зробити певні висновки. Психологи, професійні детективи дають дітям та навіть дорослим можливість намалювати свої думки. Кольоровий олівець іноді робить дива, допомагає знайти ключ до серця або відразу дає право зробити висновки.

Все це добре знають вихователі та педагоги дитячого будинку «Перлинка». Улюблене заняття хлопчиків та дівчаток установи – малювання. Адміністрація постійно проводить конкурси та інші заходи, які допомагають розвиватись та краще дізнатися про мрії та думки своїх підопічних. Останній такий захід відбувся в перші дні лютого 2023 року. Організатори поставили перед конкурсантами непросте завдання – намалювати те, за що діти переживають найбільше. Що їх турбує? Які в них мрії? Які спільні проблеми вони мають? Результат виявився приголомшений, вихователі зробили висновки, що у кожного в серці великий біль та сильне відчуття горя. І бідкаються малюки не з приводу відсутності мами й тата: їх турбує проблема війни та численних жертв. Серед учасників були маленькі переселенці, які переїхали з Донбасу разом з батьками, бо втратили власні домівки та малу Батьківщину.

Малюнки наших конкурсантів не можна було дивитися без сліз – в діточок вийшли справжні шедеври, які вже зараз треба зарахувати до національної класики. Ці роботи наочно демонструють те, що коїться в серцях багатьох українських малюків. «Серце в шрамах» – так можна назвати одну з найкращих робіт, яка отримала почесний приз. Автор явно розуміє та відчуває нестерпний біль мільйонів українців різного віку. Жовтий та блакитний кольори дають чітко зрозуміти, що малюки переживають за Батьківщину та мріють про скоріший мир. Від ракетних атак та постійних тривог страждають і дорослі, і діти сироти. Україна не може програти цю війну та стати знов підкореною: якщо є такі малюнки, то перемога неодмінно буде!

Інший маленький мистець намалював свого песика, якого не встиг увезти з собою. Цей біль буде в його серці все життя. Лише малюнок зможе нагадувати про кудлатого товариша, який зображений на папері. Як зараз почувається Пірат? Хто його годує і чи є кому погладити самотнього песика?

Втрачати важко не тільки батьків, тварин, а й житло. Одна дівчинка намалювала власну квартиру, що вщент розбита. Дитина також зробила свій малюнок у вигляд серця, яке буде довго носити нестерпний біль та душевні страждання. Навіть якщо колись її родина й отримає нове житло, то ніщо не зможе замінити рідні стіні, які зігрівають без опалення. Весь наш колектив та гості обливалися сльозами, коли переглядали малюнки. Ніякий художник не зміг би передати те, що змогли наші хлопці та дівчатка.

Але пережиті страждання допоможуть в майбутньому цінувати те, що маєш. Як добре, коли є родина, повний холодильник, іграшки та напруга в розетці. Можна просто радіти Сонечку та можливості засинати у власному ліжку, прокидатися не від звуків сирен, а від співу пташок. Погодьтеся, навіть сіренький пес-дворняга, котрий поруч з перших кроків, набагато цінніший, ніж породистий бульдог, за якого було віддано немало грошей.           

Конкурс пройшов, кожен отримав почесний подарунок, але такі заходи треба проводити частіше. А для цього потрібно приєднуватися до команди наших спонсорів та у будь-якій формі допомогти дитячому будинку. Відсутність державного фінансування, скорочення можливостей наших меценатів не дозволяють проводити цікаві заходи дуже часто. Але Ваша підтримка все вирішить! Гроші, одяг, пальне, побутова хімія, їжа, канцелярське приладдя – всього цього потребує наш дитячий будинок. Україна буде швидко відбудована, а всі рани залікують наші випускники, які стануть повноправними членами суспільства великої держави!

Пам’ятайте: без Вашої підтримки нічого не вийде!