Розмальовки – відмінна психотерапія!

 

Дитячий будинок «Перлинка» – це сиротинець, в якому живуть та навчаються діти різного віку. Вони не тільки мають гарні побутові умови та дбайливих вихователів, що допомагають вчити шкільні уроки: адміністрація вкладає багато зусиль в стабілізацію та покращення щоденного душевного настрою. Дуже часто викладачі проводять цікаві тренінги або просто корисні заняття, що нормалізують внутрішній стан дитини. Подібні уроки всебічно розвивають хлопчиків та дівчаток, сприяють солодкому сну та легкому шкільному навчанню.

У середині квітня 2024 року пройшов черговий подібний захід: усі охочі були залучені до розмальовування мінішоперів. Це дуже можна сучасна річ, що має декілька корисних властивостей. Займатися подібною справою корисно: це полюбляють робити не тільки п’ятирічні малюки, а й ті, кому вже виповнилося п’ятнадцять. Головна задача цієї творчої роботи – заспокоїти та відвернути. Навіть якщо у дитини 30 хвилин тому була істерика, то зовсім скоро емоційний стан стабілізується. Про вигоди займатися подібним малюванням багато казали психотерапевти та психологи. Олівець та папір мають велику силу, вони допомагають розкрити внутрішній світ людини, сприяють тому, що її зможуть зрозуміти інші. Така творча робота практикується на всіх материках, в усі часи.

Очі та розум концентруються на справі, одні частини головного мозку починають працювати, другі відпочивають та не витрачають енергію всього організму. Під час розмальовування картинок у дитини вдосконалюється моторика та кисть. А це, як давно встановлено, пов’язане з якістю мислення, успішністю освоєння навичок вміння писати. Помилково вважати, що з роками від цього діла дитину треба відлучати: потрібно лише ускладнювати завдання та давати більше дрібних деталей. Робота з розмальовкою – це розвиток уваги, посидючості, терпіння. Під час подібного заняття у малюків покращується фантазія та творчі здібності, пам’ять та винахідливість. Працювати з олівцями можна не тільки на папері, а й на тканині – співробітники сиротинця це давно довели.

Не треба ігнорувати той факт, що зараз йде війна: сироти страждають не лише від відсутності батьків, а ще й від сирен, тривог, жахів попасти у полон до ворога. Вихователі «Перлинки» радять практикувати творчу працю із розмальовками навіть тим діткам, що живуть у повноцінних родинах та не мають особливих проблем. Коли йде війна – то страждають усі. Саме такі уроки – це найкращий спосіб допомогти дитячому будинку та його маленьким мешканцям.

Цей урок пройшов на славу, всі були задоволені результатом, кожен гарно постарався. Вже зараз повним ходом йде підготовка до чергового уроку, але річ у тому, що для кожного заняття потрібні папір, олівці, шаблони для малювання. Все це коштує грошей, а їх в установи обмаль. Без мудрих інвестицій в душевний стан та розвиток малечі обійтися ніяк не можна. До війни у «Перлинки» було багато заможних спонсорів, але зараз їх можливості скоротилися, тому ми звертаємось до всіх пересічних та небайдужих. Моральне здоров’я майбутнього покоління – це важлива цінність.