Гігієна понад усе!

Дитячий будинок «Перлинка» – це сиротинець, який продовжує своє існування попри труднощі та негаразди. Виховання малечі – це нелегка справа, до якої треба уважно ставитися. Діти обожнюють гратися та не охоче сприймають серйозні уроки. Вони люблять братися за м’яч або собак, але не завжди миють руки та не поспішають до душу перед сном. В усі роки була гостра тема, котра стосується чистки зубів. Вихователі «Перлинки» знаходяться у постійному пошуку методів привчити своїх підопічних до гігієни та чистоти, постійно треба йти на хитрощі та вигадувати щось цікаве. І це в них непогано виходить.

Особливими талантами відрізняється вихователь Олена. У першій половині квітня 2024 року вона провела ігровий захід, який торкався теми охайності. Педагог заздалегідь написала цікавий сценарій, підготувала декілька аркушів з основними принципами, які повинні знати діти усіх років. Ось перелік ключових:

– Не чіпляй на вулиці котів та собак! Але якщо такий контакт відбувся, то треба гарно вимити руки. Хутряний покров тварини – це найкраще місце для скупчення мікробів та найшкідливіших бактерій. А коли істота бродяча – то це просто бактеріологічна зброя!

– Важливо слідкувати за чистотою нігтів: саме під ними збирається бруд та шкідливі організми. При звичайних дотиках або під час прийняття їжі вся нечисть переходить до рота та носа і стає шкідливим фактором.

– Розчісуй волосся кожного дня. Під час цієї процедури за допомогою гребінця з волосся злітає велика купа мікробів та іншого бруду. Добре, коли волосся на голові мало. Краса красою – але голова іноді працює як пилотяг.

– Міняй спідню білизну кожного дня. Ці пікантні елементи гардероба вбирають в себе частину того, що виділяє наш організм. Якщо цього не робити, то вже через три дні від людини буде смердіти, стане більше шанс захворіти чи підчепити бактерії. Це стосується як дівчаток, так і хлопчиків.

– Мий овочі та фрукти перед їдою. Навіть у чистому полі або у саду на соковитих плодах багато мікробів та шкідників. А ще яблука, огірки чи помідори обробляють хімікатами, що продовжує їх термін придатності. Якщо ігнорувати це правило, то можна сильно захворіти.

Це лише частина норм, які вихованці запам’ятали у той день. Багато чого вони знають з перших років життя, але повтор – це основа міцних знань. Урок пройшов швидко та весело, діти не нудьгували та не питали «а коли кінець». Вони пізнали багато нового та активно вбирали у свої голови одвічні цінності.

Цікаві заняття проводять не тільки педагоги, а й сторонні добрі люди: займатися з діточками приходять художники та психологи, скульптори та музиканти.