Історичний артефакт на корисному майстер-класі  

Дитячий будинок «Перлинка» продовжує існувати попри складні економічні негаразди. Знедолені вихованці не тільки ходять до школи та ростуть на якісних борщах та пиріжках, а ще й пізнають історію Батьківщини та вивчають стародавні традиції. Частина культури усілякої нації – це не тільки війни та діяльність королів, а ще й музика, казки, колоритний одяг. І у цьому питанні Україна не пасе задніх. Шикарне вбрання яскраво виділяє нас серед інших народів. Особливо ціниться те, що пов’язане з козацтвом та епохою Богдана Хмельницького. У перші дні квітня 2024 року в стінах «Перлинки» пройшов черговий майстер-клас. На ньому всі охочі брали участь у пошитті стародавніх козацьких шапок.

Корисний урок почався з історичного екскурсу, вихователі підготували багато цікавої інформації про ті славетні часи. Форма й вид шапки мають власне обґрунтування, є кілька теорій та версій походження цього яскравого харизматичного атрибута. Діти пізнали не мало цікавого, наші викладачі вміють знаходити привабливі факти, про яких не розповідають у шкільних підручниках. Хлопчики та дівчатка уважно слухали все, що розповідав наш робітник. Далі була теоретична частина – вона допомогла зрозуміти принцип виробництва цього елементу гардероба. Діти швидко все зрозуміли та одразу прийнялися до непростого діла.

Робота складалася з кількох етапів, кожен з яких мав своє значення та потребував уваги, посидючості. В нагоді були навички, що вже отримані на інших уроках шиття та майстрування. Талант наших педагогів полягає у тому, що вони з одного разу дають дітям корисні знання, які ніколи не забудуться у житті та напевно знадобляться. Саме такі уроки – це найкращий метод допомогти дитячому будинку та всім його маленьким мешканцям. До нас часто приходять друзі, які навчають «перлинок» шиттю та усіляким ремеслам. Деякі навчились проводити майстер-класи через Інтернет, не втрачаючи часу на дорогу. Одні дітки просто навчаються корисних справ, малеча тренує моторику та інші здібності. Для когось така робота стане майбутньою професією та буде годувати до старості.

Урок з пошиття не пройшов даремно! Результат був очевидний – шапки вийшли гарні, ніхто не зіпсував матеріал та не розчарувався у власних талантах. Керівництво та діти поки не вирішили, що робити з речами, котрі можна прирівняти до музейних експонатів. На жаль, їх немає сенсу відправляти на фронт, бо сучасна війна потребує прихованості та малопомітності. Слід нагадати, що справжня козацька шапка має китицю. Наші діти робили ідентичні екземпляри та доповнювали їх китицями жовтого кольору.

Вихователі готові проводити цікаві уроки хоч кожного дня, але для цього потрібна матерія та інша сировина. Установа не має держфінансування, грошей спонсорів ледь вистачає на першочергові речі. Адміністрації треба постійно шукати нових друзів, ми раді кожній гривні та ніколи не забуваємо про принцип «з миру по ниточці». Навіть переказ на 30 гривень – це вже підтримка! Якщо товаришів багато, то з маленьких пожертвувань набігають суми, які дозволяють не тільки харчуватись, а ще й вкладати гроші в матеріали для корисних уроків. А ще нас підтримують посилки з корисними речами, які були у вжитку. У багатьох вони відбирають місце, а от нам можуть бути в нагоді. Консервацію, надлишки городини, одяг, книжки, спортивне знаряддя – все прийме на власний баланс наш дитячий будинок. Україна ніколи не збідніє на добропорядних та щедрих громадян. Якщо є сили підтримувати військо та бити орків, то допомогти трьом десяткам малих душ – це елементарна справа. Чекаємо саме Вас у клубі наших друзів. Допоможіть маленьким українцям, бо вони – наше майбутнє!

Слава всім небайдужим друзям! Процвітання країні! Більше патронів та снарядів ЗСУ!