Дитячий будинок «Перлинка» – продовжує своє існування і чітко рухається по заданому плану. Місія установи – надати прихисток діточкам, що ростуть без мами й тата. Малеча не тільки харчується та має надійний дах над головою, а ще й всебічно розвивається. І це не лише шкільні уроки, вивчення котрих часто потребує допомоги дорослих – практично кожного дня вихователі проводять майстер-класи або розважальні конкурси, що сприяють всебічному розвитку, тренують вміння, покращують емоційний стан. Деякі заняття допомагають обрати життєвий шлях чи просто раціонально використати вільний час. До кожного завдання вихователь та адміністрація підходять творчо та довго підбирають найкращі теми.
У другій половині квітня 2024 року відбувся черговий захід – всі охочі були залучені до виготовлення оригамі. Це дуже стародавнє мистецтво, яке має своє коріння у Китаї. Саме винахід паперу став причиною появлення цієї іграшки. Але від початку це був атрибут релігійних обрядів, а робити оригамі були спроможні лише обрані та заможні родини. Вміння виготовити цього птаха вважалося ознакою гарного тону. Це щось на кшталт комп’ютерної грамотності в наші часи. Існує набір особливих знаків, котрі потрібні для малювання схеми складання іграшки. Значна частка цих символів була залучена до практики у 1954 році, це зробив відомий японець Айкіра Йосідзава. Класичний варіант робиться з одного аркушу квадратної форми: залучати ножиці не можна! Але зараз з’явилось багато різновидів, для їх складання потрібно просочити аркуш клейовим складом.
Безумовно, конструювання адронного колайдера – це набагато складніша праця, але у малому віці навіть маніпуляції з папером не завжди легко дається. Співробітник «Перлинки» дуже уважно поставився до роботи, багато разів складав птаха самостійно та довго тренувався. Наші діти вислухали викладача та прискіпливо придивлялися до кожного руху та маленьких дрібних деталей. Одна неточність – і у нашого птаха не розкриються крила. А птах без крил – це вже не птах. Але якщо все правильно зробити, то оригамі буде активно розмахувати крильцями та створить видимість того, що у долонях справжня жива істота. З цим східноазіатським журавликом пов’язано багато легенд та казок. Це майже містична річ, яка може принести щастя та посприяє здійсненню мрій.
Майстер-клас досяг своєї мети – все вийшло добре, кожен учасник зробив власну пташку та не зіпсував матеріал. Така робота дуже корисна для покращення морального та емоційного стану. Вона тренує моторику та працює на розвиток посидючості у дитини. Для сиріт у воєнний час це важливо! Нашу установу часто відвідують психологи та талановиті художники. Вони займаються з діточками та вчать їх усіляким ремеслам. Це найкращий засіб допомогти дитячому будинку та маленьким мешканцям. Вихованці не тільки вчаться, а ще й думають про майбутню професію.
Наші вихователі здатні проводити цікаві уроки хоч кожного дня, але для них потрібна усіляка сировина та матеріали. Навіть папір для оригамі – це вже витрати. Річ у тому, що «Перлинка» – це благодійний сиротинець, який існує лише коштом спонсорів. Війна дуже сильно підкосила спроможності старих друзів, тому адміністрація постійно шукає нових меценатів. Ми звертаємось до всіх небайдужих – стати помічником сиріт дуже просто. Нас влаштує усіляка сума – 10, 30, 100 гривень. Правило «з миру по ниточці» ніколи не підводило. А ще нам будуть в нагоді речі Ваших дітей, що вже давно подорослішали. Побутову хімію, городину, канцелярію – все прийме у дар наш дружній дитячий будинок. Україна завжди була Батьківщиною небайдужих та щедрих до сиріток. Прогодувати кілька десятків маленьких душ – це суспільна справа. Ми даємо друге життя тому, що стало зайве у домогосподарстві, позбавтесь залишків та приготуйте місце для всього нового. Чекаємо саме Вашої підтримки!