Козацький батл

У кожної країни є власна історія, усілякий народ пам’ятає про подвиги та побут пращурів, що жили сотні років тому. Українцям є чим пишатись та ким гордитись. У артеріях багатьох з нас тече козацька кров, до наших часів дійшло багато пісень, казок та легенд про хоробрих хлопців, що їздили за Дунай та наводили жахи на турків та інших ворогів. Український козак – це сила, спритність, розум, воля та інтуїція. Ці круті люди знали чимало ремесел та вміли дурити ворога. Деякі здібності можна прирівнювати до містики та чаклунства. Козаків наймали європейські держави заради перемоги у війнах та численних конфліктах.

А ще козаки гарно співали та смачно готували страви чи напої. Перелік талантів та здібностей – це велика повість на тисячі сторінок. Пройшли часи, але козацький дух не покинув серця сучасних українців чоловічої статі. В перші години війни сотні орків зламали зуби та щелепи об стальну волю та фантастичну міць козацьких нащадків. Все це знають викладачі та вихователі «Перлинки». Ці розумні та талановиті люди присвятили своє життя знедоленім діткам. Вони вирішили допомогти сиротам з дитячого будинку, зробивши стіни благодійної установи своїм основним місцем роботи. Співробітники добре знають нашу історію та знайомлять підопічних з культурою України. Тема козацтва є важливою, особливо у спілкуванні з хлопчиками, котрі через декілька років стануть на захист наших кордонів.

В останні дні серпня 2023 року на території «Перлинки» пройшов «Козацький Battle». Всіх учасників поділили на дві рівнозначні команди, перед початком змагання діти почули деяку інформацію та розширили власні знання відносно козацтва. Ніхто з маленьких козаків не вирушив у похід за славою, проте всі були зайняті приготуванням смачних напоїв. До діла залучили фрукти, сік, газовану мінеральну воду. В стародавні часи ще не було сучасних матеріалів, дегустація рідини проходила за участю природних трубочок на кшталт соломи.

Зміст змагання був у створенні власного смачного рідкого смаколика – кожен повинен використати власний рецепт або придумати щось оригінальне. Багатьом нашим вихованцям подобається малинка. В цьому змаганні журі дозволило користуватися сучасною фреш-машиною. Важливо було зробити не тільки авторський напій, а ще знати його властивості та дати оригінальну, актуальну назву. Серед багатьох варіантів суддям найбільше сподобались «Козацька сила» та «Козацький сон». Деякі версії можна сміло патентувати та продавати в елітних клубах для золотої молоді. Захід пройшов весело, діти були задоволені, а перемогу отримала дружба.

Вже скоро пройде новий веселий квест або змагання. Наші педагоги готові працювати без вихідних, але для подібних заходів треба сировина, фрукти, різноманітні інгредієнти. Все це коштує чималих грошей, а бюджет «Перлинки» дуже обмежений. Благодійна християнська організація існує лише коштом спонсорів, але після початку війни кількість тих, хто має благородну можливість допомогти дитбудинку «Перлинка», сильно зменшилася. Зараз найнадійнішими помічниками стали пересічні громадяни, прості пенсіонери. З їх переказів на 50 або 100 гривень складається чимала річка, яку можна назвати добро та небайдужість. Буде круто, якщо саме Ви поповните коло наших друзів та меценатів – для цього багато не треба. Нам дуже допомагають речі, з яких виросли Ваші діти. Нас підтримують городиною, фруктами, ліками, побутовою хімією. Зараз гостро стоїть проблема канцтоварів. Ваша допомога та підтримка – це найкраща інвестиція в майбутнє України. Вже скоро у Вашому місті відкриється недороге кафе, в якому будуть подавати фірмовий фреш «Козак з Перлинки». Наші діти нагодують Вас у майбутньому, а зараз помоляться за здоров’я та скоріший мир.