Театральна творчість діточок з Перлинки

Стати сиротою можна й у двадцять першому столітті. І причина – не тільки війна та загибель тисяч чоловіків та жінок. Остатися без мами й тата може навіть дитинка з заможної родини. Проблему сиротинства вирішують численні дитячі будинки, серед яких і заклад «Перлинка». Хлопці та дівчатка не тільки ростуть у гарних умовах, але й постійно розвиваються та готуються до дорослого життя. Багато уваги викладачі приділяють духовному вихованню, привчають підопічних до культури та творчості. У стінах установи проводяться комплексні заходи, які підтверджують глобальні істини та показують прагнення вихованців до всебічного розвитку.

У першій половині вересня 2023 року діти разом з вихователями зробили лялькову театральну постанову, яку побачили всі мешканці та друзі «Перлинки». Виховання малюків проводиться з урахуванням ключових християнських цінностей, тому сюжет дійства був присвячений Новому Заповіту та історії про доброго Самарянина. Головне, що всіх ляльок зробили діти. Вони працювали над сценарієм та приданню йому художнього вигляду. Хлопчики та дівчатка писали та доробляли тексти, довго репетирували та радились з дорослими. Власноруч були зроблені декорації та завіса для постанови. До принципу «зроби все сам» ми привчаємо вихованців з перших днів їх проживання у сиротинці.

На жаль побачити виставу не змогли наші друзі, які знаходять сили та можливість допомогти дитячому будинку «Перлинка». Основна більшість з них мешкає за десятки або сотні кілометрів від села Войнівка. Сюжет був обраний не випадково: стародавня історія сильно нагадує те, що сталося в наші часи. Скажений лютий сусід напав на напівзахищений чесний та роботящий народ з однієї причини – він просто не подобається за своє прагнення до миру та бажання жити в злагоді. Стражденна Україна зараз нагадує теж саме, що було у біблійній історії. Наша країна побита й понівечена злим та лютим ворогом, в якого вселився біс. Північний сусід дуже сильно схожий того, хто ображав персонажів Біблії. Але в українців є багато друзів, що надають підтримку та поміч. І ми неодмінно переможемо!

Вистава дуже сподобалась і дорослим, і дітям. Вона зайшла у серце та підкорила добрі душі. Наші вихованці цікавляться біблійними сюжетами та намагаються жити за християнськими принципами. Сумісними зусиллями ми переможемо загарбників та крадіїв, земля буде горіти під ногами грабіжників та насильників.

Це лялькове дійство давно закінчилось, діти готуються до нових вистав та мають амбітні ідеї. Їм завжди допоможуть вихователі та адміністрація. Але є одна проблема – це проблема фінансів. Кожне дійство, вистава, змагання або майстер-клас – це не тільки сценарій та знання. Є необхідність купляти сировину, тканину для костюмів, голки та нитки, клей, папір, інше знаряддя. Робити декорації лише з непотребу виходить не завжди. Установа не має державного фінансування та існує коштом спонсорів. А їх після початку повномасштабного вторгнення орків значно поменшало.

Виживати в скрутні часи допомагають звичайні українці та правило «з миру по ниточці». З нами діляться городиною та зайвими фруктами. Пересічні пенсіонери присилають