Конституція України та діточки з «Перлинки»

 

Малюки, яких прихистив дитячий будинок «Перлинка», з перших років свідомого життя починають вивчати документи, що стосуються існування у власній країні. І в цьому добре допомагають вихователі, які старанно проводять цікаві пізнавальні заняття. В перший вихідний день весни 2024 року викладач пані Оля провела урок на тему Конституція України. Ця дівчина поки що працює помічником вихователя, але вже має неабиякий досвід та гарно орієнтується в темі. Вона ретельно готувалась та розповіла вихованцям багато цікавого. Все почалося з історії цього документу, саме в наших краях з’явився перший зразок статуту держави. Деякі історики вважають «Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького» Пилипа Орлика яскравим прикладом конституції середньовіччя. Перша повноцінна Конституція США з’явилась лише через 80 років!

Молода викладачка почала урок з теми цілісності держави та її незалежності в межах кордону. Ключові положення натякнули на важливість наявності професійних збройних сил та служби безпеки. Немало уваги приділяється темі столиці як головного міста країни, з якого завжди починається знайомство з державою. Останні два роки продемонстрували яке велике значення має державна мова, що є початковим ідентифікатором громадянського суспільства та національної ідентичності. Потім пішла річ про надра країни, їх важливість та право народу на володіння. Але це не привід погано ставитися до лісів та озер, забруднювати їх сміттям та іншим непотребом.

Йшла мова і про державні символи – прапор, герб, гімн. Дітям дали зрозуміти, що таке свобода та розповіли про право на таємне листування. А ще кожен має право на роботу, соціальні пільги, освіту, відпочинок та шлюб. Навіть простіший гаджет на кшталт телефону фігурує у ключовому законі держави та захищений законодавством. Діти дуже уважно слухали, конспектували, ставили складні та прості питання. Урок пройшов недаремно, кожен виніс з нього щось особисте та став на краплину більш освіченим.

Конституція в нашій країні непогана, але ще не скоро настане той день, коли батьки не будуть кидати власних дочок та синів, а дитячі будинки отримують повноцінне фінансування. Якщо брати до уваги нашу «Перлинку», то це благодійна християнська установа, що вимушена жити за правилом «з миру по ниточці». Весь добробут базується на коштах небайдужих спонсорів та допомозі меценатів. Але вже третій рік поспіль йде страшна війна, грошей катастрофічно бракує, адміністрація вимушена економити кожну гривню та постійно шукає нових друзів. В країні стало набагато менше тих, хто бажає та має можливість допомогти дитячому будинку.

Зараз надійнішим джерелом надходжень є маленькі перекази звичайних українців. 50, 100, 150 гривень – саме з таких струмочків формується бюджет «Перлинки». А ще установу підтримують посилки з вживаними речами та іграшками