Вічний український модний одяг з «Перлинки

 

Всім нам пощастило жити у найкращій країні світу, саме на українських просторах найродючіша земля та саме блакитне небо. А ще тут мешкають найталановитіші люди, в яких багата історія та культура. Творча спадщина – це не тільки пісні та казки. Українці навчилися шити багато унікального одягу, а національна вишиванка знайома усьому світу.

Все це добре знають хлопчики та дівчатка, яких прихистив дитячий будинок «Перлинка». В них складна доля, але це компенсується тим, що їх оточують турботливі вихователі та талановиті вчителі. Вони не тільки піклуються про побут та перевіряють шкільні уроки, а ще й проводять заняття, що допоможуть у дорослому житті.

У першій половині березня 2024 року у стінах установи відбувся черговий корисний захід. Всі охочі взяли участь у майстер-класі з пошиття плахти. Це оригінальна національна спідниця, аналогів якої практично не існує. Вчителька спочатку розповіла вихованцям про цей елемент гардероба, зробила екскурс в історію, ознайомила діточок з перевагами чудо-спідниці. Класичний варіант плахти – це полотнище довжиною до чотирьох метрів! Типова сировина для виготовлення – вовна. Зразок завжди відрізнявся пишністю та гідним видом. Найбагатші версії робили з шовку та вишивалися золотими нитками!

Після теоретичної частини почався процес навчання. Слід зауважити, що до діла були залучені навіть хлопчики. В нашому колективі є талановиті підлітки, з яких неодмінно в майбутньому виросте П’єр Карден або Ів Сен-Лоран. І вони точно принесуть славу нашій рідній країні.

Урок пройшов у діловій та творчій атмосфері. Всі учасники суворо дотримувались технології, старанно виконували всі рекомендації вихователя. Одним це діло далося легко, іншим прийшлося попотіти. Результат старанної праці виявився очевидний, дівчата відразу приміряли плахти на себе та були задоволені роботою. Отримані зразки можна було сміливо продавати – товарний вид був стовідсотковий!

Адміністрація дуже задоволена, що їхні вихованці практично готові до дорослого життя та можуть хоч зараз йти працювати швачками або модельєрами. Та й просто пошити класну річ для себе – це вже велика справа. Наші хлопчики та дівчатка регулярно отримують корисні знання на уроках шиття, вони вже вміють багато чого робити, як приклад можна привести балаклави, партія яких відправлена на фронт.

Керівники «Перлинки» дуже вдячні тим, хто постійно приходить до установи та навчає сиріт усіляким корисним ремеслам. Це найкращий спосіб допомогти дитячому будинку. Україна переживає страшні часи, багато чоловіків гине на фронті. Але в нас росте гідна зміна, котра забезпечить старість та відбудує те, що зруйновано. Тільки от є проблеми матеріального характеру: «Перлинка» не має держфінансування та існує коштом небайдужих громадян. За два роки війни кількість заможних меценатів скоротилася, тому адміністрація знаходиться у постійному пошуку нових друзів.