Історія мови – це складна тема, для її вивчення треба знати закони фізики та біології. Саме можливість спілкуватись за допомогою голосу та органів слуху допомогло нашим пращурам еволюціонувати та перетворитися на сучасних розумних людей. Перших слів у первісної людини було обмаль, один звук або фраза мали багато значень та стосувалися лише їжі та проблем виживання. Потім з’явилось хліборобство, почали формуватися села та міста, а з ними вдосконалювалась і мова, ріс словниковий запас. Надлишки харчів допомогли розвитку культури, завдяки літературі кількість слів множилась у геометричній прогресії.
Все це знають педагоги, що обрали основним місцем роботи дитячий будинок «Перлинка». Вони гідно виконують свої професійні зобов’язання та суворо дотримуються правил та норм, за яких повинні функціонувати виховні заклади. Кожний урок, кожне заняття – це максимум користі та постійний розвиток малюків, що ростуть без мами й тата. Педагоги старанно втілюють усі новітні технології навчання та відкидають стару радянську совкову архаїку, що базувалася на зубріжці та страху отримати двійку. І не принципово яка зараз тема – наука, психологія або література. Кожен захід – це нові знання, що остануться в голові до самої старості.
У останні дні лютого 2024 року пройшов урок «Чистота рідної мови». Саме ця проблема актуальна для більшості українців та тих, хто ще готується до дорослого життя. В нашому лексиконі засіла ціла зграя слів-паразитів, жаргонізмів, русизмів та матюків, які не дозволяє використовувати законодавство. Біда у тому, що діти з малечі вбирають у свої маленькі незміцнілі душі погані слова, які ріжуть слух та псують настрій навколишнім. Викладач Олена розповіла маленьким «перлинкам» про той негатив, з яким стикаються ті, хто спілкується негідною мовою. Вчителька прочитала невеличку лекцію на тему походження матерніх слів.
Тепер наші вихованці знають, що матюки прийшли в нашу солов’їну мову з московії, де й народилися кілька століть тому. І винна в цьому не тільки орда та монгольське нашестя, а й ганебні москальські звичаї, які повністю висловлюють реальне положення діл на болотах. Кровозмішення, розпуста, блуд – все це поєднують в собі огидні слова, які допомагають спілкуватися особам з обмеженим кругозором та відсутністю елементарної освіти. Деяким нашим дітям стало соромно під час цього уроку, вони зрозуміли, що вживання матюків – це удар по власному іміджу, совісті, духовності та українській культурі. Саме чистота язикових висловів – важлива риса, яка відрізняє українців від русні. Ми ніколи не будемо лаяти матюками маму та тата, навіть якщо вони нас образили або покинули. Ми не російська бидлота, що не може зв’язати два вислови без трьох букв.
Боротьба за красу рідної мови – це один зі способів протидіяти ворогу, який хоче нас підкорити та не цінує життя та гідності власних батьків. Цей урок не пройшов даремно, наші дітки зробили висновки та без слів пообіцяли собі та власній совісті більш не використовувати матюків навіть у дорослому житті. Саме такі заняття – це найкращий метод допомогти дітям сиротам. Перевага уроку про чистоту мови полягає у тому, що для нього не треба закупати матеріали та сировину. А от для майстер-класів по шиттю або рукоділлю потрібен кошторис. «Перлинка» не має на це коштів, грошей меценатів ледве вистачає на їжу та оплату електрики. Тому адміністрація вимушена постійно звертатись до небайдужих пересічних українців та з їх допомогою розв’язувати всі матеріальні питання.
Зараз ми виживаємо за рахунок невеличких переказів від звичайних пенсіонерів та громадян. Правило «з миру по ниточці» працює чітко навіть в умовах страшної війни. А ще нас добряче підтримують посилки з одягом, книжками та спортивним інвентарем. Багато чого з цього переліку займає місце у Ваших оселях, а нам воно згодиться навіть у вторинному вигляді. Іграшки, посуд, городину – все візьме на баланс наш дитячий будинок. Україна вже довела світу, що може протистояти страшному ворогу. Ну а прогодувати три десятки сиріток – це набагато простіше