Фарби, олівці, фломастери та папір

Вчені кажуть, що людина – це високоорганізована тварина. Головне в житті кожного з нас – поїсти та розмножитися. Але це далеко не так. Навіть у стародавні часи, коли плем’я могло голодувати тижнями, після вдалої охоти та збору ягід багато хто займався наскельним живописом та іншою творчістю. До нашого часу дійшли унікальні малюнки, тема яких переважно була присвячена проблемам охоти та пошуку родючих лісів та галявин. Пройшли тисячоліття, проблема голоду вже не стоїть так гостро. Але діти продовжують малювати все, що бачать навколо й те, про що замислюються. Самі фантастичні бажання ми можемо перенести на великий білосніжний аркуш, розмалювавши власне творіння різними фарбами. Не виключення і маленькі українці-сироти, яких прихистив дитячий будинок «Перлинка». Багато хто з малюків у вільний час знаходить аркуш та малює все, що бачить навколо. Набагато веселіше проводити великі цікаві заходи, коли фарби та кісті беруть у руки десятки пар дитячих долонь.

У першій половині грудня 2023 року всі охочі вихованці дитбудинку брали участь у масовій акції: на великих аркушах акварельними фарбами вони малювали все, що заманеться. Поля, ліси, річки, небо, Сонце – все це було присутнє у дитячій творчості. Зелений, блакитний, жовтий, червоний – саме ці кольори переважали у художніх витворах маленьких українців. Кожна робота випромінювала позитив та виказувала мрії та побажання юних душ. Зібрати багато народу разом та запросити випускників та дорослих – це найкращий спосіб допомогти дитячому будинку «Перлинка». Діти старанно поставилися до діла та виклалися на всі 100%. Переможцем виявилася дружба, взаємодопомога та прагнення мирного життя в спокої та добробуті.

Слід нагадати, що малювання – це не пустощі, а дуже корисна справа для дітей у будь-якому віці. Тримання олівця або кісточки з фарбами покращує моторику рук. Така робота стимулює важливі частини мозку, що відповідають за мислення та мовні навички. Малювання розвиває окомір та координацію рухів. Дитина, котра часто малює, завжди випереджує у розвитку тих, хто рідко бере до рук олівець або фломастери. Пам’ять, фантазія, креативні здібності, окомір – все це розвиває звичайний аркуш та фарби. Під час малювання відмінно розвивається просторовий інтелект. З тих, хто добре малював у дитинстві, виходять першокласні інженери, модельєри, дизайнери, майстри з виготовлення меблів. Малювання – це простіший спосіб самовираження та вміння щось казати, коли не вистачає слів. А це під час творчого процесу дитина відвертається від горя та бід, забуває про страждання та візуалізує щасливе майбутнє. Арттерапія – це дуже корисна справа!

Проводити якнайчастіше майстер-класи та весели конкурси не виходить: діло не в завантаженості вчителів та педагогів, а в обмеженості матеріальних ресурсів. «Перлинка» – це благодійна установа християнського типу, яка не має централізованого фінансування від держави. Сиротинець існує коштом спонсорів та меценатів. За два роки війни їхня кількість суттєво скоротилася, тому адміністрація вимушена постійно шукати нових друзів та небайдужих українців. Правило «з миру по ниточці» ніколи не підводило, тому ми раді усіляким переказам та подарункам. Хтось присилає 100 або 200 гривень на місяць, дехто робить ревізію на верхніх полицях та несе на пошту те, що вже не потрібно у власній оселі. Дитячий одяг, канцелярію, книжки, ліки, іграшки, кухонний інвентар – все це прийме у дар наш дитбудинок. Україна неодмінно вистоїть у страшній війні, але хто відбудує міста та понівечені села? Саме наші діти підростуть та залікують страшні рани. З наших вихованців виходять класні будівельники, перукарі, медсестри, воїни. Ваша невеличка посильна допомога – це вклад у майбутнє та інвестиція в забезпечену старість. Але зараз хлопчикам та дівчаткам потрібна саме Ваша підтримка: неодмінно ставайте до лав наших почесних друзів.