Який головний орган? Ще до недавніх часів це було серце. Воно качає кров, є головним двигуном нашого тіла та всіх його клітин. Але серце – це усього лише помпа, яку можна замінити штучним зразком або пересадити від іншої людини, що загинула в автокатастрофі. Тому головне для нас – це головний мозок, бо саме він керує нашими рухами та вчинками, допомагає розмовляти та готувати їжу, придумує красиві пісні та формує речення. Без його нормальної роботи людина стає овочем, навіть якщо може ходити та самостійно їсти.
Мозок, як усіляка частина тіла, потребує захисту. Навіть стародавні воїни билися голі та босі, але старалися захистити голову шоломом від ударів та усіляких травм. А ще мозок треба тренувати та розвивати: без читання, вирішення завдань, гри на музичних інструментах людина або деградує, або не розів’ється та не зможе стати талановитою, цікавою для суспільства. З перших діб після появлення на світ малюк починає вивчати все, що знаходиться в полі зору. Потім в його життя приходять іграшки, спортивне знаряддя, цікаві розваги. Дитячі фізіологи довели, що корисно поєднувати фізичну активність та інтелектуальні вправи.
Знають це й педагоги, що займаються з хлопчиками та дівчатками «Перлинки». Це благодійний християнський заклад, що вже багато років працює на Кіровоградщині. Попри складний фінансовий стан адміністрація робить все можливе, щоб вихованці повноцінно розвивалися та розумнішали з кожним днем. Саме для цього у теплих стінах установи практично кожного дня проводяться турніри або просто сеанси настільних ігор. Якщо надворі погана погода, йде дощ чи сильний вітер, то замість футболу та хованки діти грають у шахи, шашки, «Монополію» та інші інтелектуальні ігри.
Вони допомагають доводити, що вік та зріст – це не головне. Виграти силою розуму у більш дорослого приятеля – це велике діло! Усіляка гра не тільки розвиває мізки та формує нові нейронні зв’язки, а ще й сприяє всебічному розвитку, покращує посидючість, терплячість, вміння прийняти відповідальне рішення. Користь від настільних ігор – це тема окремого художнього роману. А ще під час інтелектуальних баталій у стінах «Перлинки» настає тиша, вихователі можуть зайнятися власними справами та готуватись до майстер-класів.
Але є одна проблема – сама цікава гра може набриднути, тому треба розширювати вибір ігротеки, закупляти щось нове та міняти те, що зносилося. І тут усе впирається в фінансову сторону діла: дитячий будинок «Перлинка» – це благодійна християнська установа, яка відокремлена від державного фінансування. Всі надходження – гроші спонсорів та меценатів. Але вже два роки йде війна, багато хто перемикнувся на фронт або втратив джерела існування. Тому адміністрація завжди находиться у пошуках нових друзів та небайдужих громадян. Головний помічник – правило «з миру по ниточці». Якщо кожен українець пожертвує 1 гривню, то установа на кілька років закриє всі проблеми та питання. Але це фантастика, хоча зараз ключова підтримка – це невеличкі перекази на 100 гривень від пересічних робітників та пенсіонерів.
А ще нас підтримують посилки з речами, що вже не потрібні у домогосподарстві. Напевно на верхніх полицях шаф є настільні ігри, які вже непотрібні. У Вас вони збирають пил, а у нас підуть у діло. Ми приймемо в дар все, що допомагає виховувати діточок: книжки, одяг, спортивне знаряддя, іграшки. Нам буде дуже приємно, якщо Ви вирішите стати нашим другом та зможете допомогти дитячому будинку. Україна та її мешканці вже зараз повинні дбати про майбутнє покоління. Саме наші діточки будуть годувати та лікувати Вас у старості. Вони відбудують міста та вже ніколи не пустять орка через кордон. Всі Ваші добрі справи високо оцінить Бог, а хлопчики та дівчатка помоляться за здоров’я.