Рукавички власними руками!

До кінця зими ще цілий місяць, а сильний холод буває навіть у квітні. Погода та природа підносить нам усілякі сюрпризи, тому треба завжди мати запас теплих речей. А особливо у воєнні часи: немає нічого більш надійного, як власне тепло, що йде від тіла. І його потрібно вміти зберігати.

З цими простими законами фізики та фізіології добре знайомі малюки, яких прийняв до своїх стін дитячий будинок «Перлинка». А ще хлопчики та дівчатка знають, що сама цінна та надійна річ це та, яка зроблена власноруч. Тому вони та вихователі завжди знаходять час, щоб опанувати якесь ремесло. Вміння робити одяг власними руками – це не тільки економія, а й можливість заробляти у дорослому житті. В останні дні січня 2024 року всі охочі були залучені до корисного діла. Керівництво та педагоги провели черговий майстер-клас, на якому сиріти вчились шити рукавички. Хтось це робив перший раз у житті, хтось вже має непогані навички користування голкою, ниткою та швейною технікою.

Добре було те, що діти змогли пройти повний процес виробництва з нуля до товарного виду. Більшість учасників вибрала колір хакі, бо зараз йде війна та все націлено на фронт та перемогу. Наші хлопчики та дівчатка дуже часто відсилають власні вироби нашим захисникам. Але першу пробну партію рукавичок було вирішено зробити для себе, попередньо взявши викройку з власної долоні. Усіляке діло має успіх, якщо робити все за правилами та дотримуватись затвердженої технології. Все почалося з викройки, потім до діла залучилися ножиці. Варто не пропускати стадію попередньої обробки тканини, і лише тоді треба зшивати дві частини в одну. І нічого не вийде без резинки, яка врятує від холоду та буде чітко фіксувати рукавичку на долоні.

Наші колеги не просто виконують свої обов’язки, намагаючись допомогти дітям-сиротам та відробляючи педагогічні години, а й займаються великою справою, виховуючи майбутніх громадян України. З малого віку діти розуміють, що потрібно все вміти робити самому та намагатися економити, виробляючи для себе одежу та інші корисні речі. Що до рукавичок, то ця річ рятує не тільки від холоду, а і є частиною багатьох робочих уніформ. Рукавички потрібні слюсарю та зварювальнику, домогосподарці та садівнику. Це важливий елемент власного захисту від порізів та подразнень. І справа не у захисті ніжної шкіри, а у гігієні та безпеці: до цього діточок треба привчати з малих років.

Вже скоро все закінчилося, дорослі були раді за успіхи своїх підопічних – все вийшло добре, ніхто не зіпсував матеріал, кожен зразок мав товарний вигляд та був придатний до користування. Педагоги готові проводити подібні заходи хоч кожного дня, але для цього потрібні не тільки час та бажання, а наявність матеріалів та приладдя. А вони коштують грошей. Річ у тому, що установа не має державного фінансування та існує лише коштом спонсорів. В нас кожен меценат на почесному рахунку, адміністрація рада кожній копійці. Навіть для найбіднішого пенсіонера 50 гривень – це вже не гроші. А нам вони добре допоможуть, якщо кількість друзів буде вимірятися сотнями.

Ми раді посилці з корисними речами, що необхідні для дітей. Іграшки, канцелярію, спортивне знаряддя, зайву одежу – все прийме на баланс дитячий будинок. Україна завжди відрізнялася тим, що люди вміють грамотно ставитись до речей та надавати їм друге та третє дихання. Це роблять і в нашій установі. Всі Ваші трати та пожертви слід розглядати як вклад у майбутнє країни: з випускників дитячого будинку виходять класні фахівці. Серед них є лікарі, зварювальники, кухарі та талановиті швачки. Вони відбудують країну та забезпечать Вам гідну старість. Неодмінно допоможіть сиротам – такі добрі справи високо цінить Бог!