Дерева добра та благодійності 

 

Важко повірити, але на нашій планеті 3 трильйони дерев. Це набагато більше, ніж людей. Але статистика невтішна: щорічно ця кількість критично зменшується на 15 мільярдів. Екологи б’ють на сполох – незаконна вирубка та пожежі мають катастрофічний масштаб. Дерева та ліс – це не тільки легені планети, це їжа, папір, одяг, середовище проживання тварин та птахів. І все це знають не лише вчені, а й вихованці дитячого будинку «Перлинка». Вони бачили багато фільмів та мультиків про ліс, прочитали немало книжок. На багатьох малюнках дівчаток та хлопчиків є дерева.

В другій половині жовтня 2023 року сироти зайнялися висадкою дерев. А це виявилось справою непростою, бо треба знати глибину та ширину ямки, використовувати воду та бути обережним з лопатою. Дуже гарно спрацювали хлопчики, бо діло пов’язане з вагою, окоміром та майстерністю. Майбутні воїни та захисники возили землю, копали ями, поливали. Але все відбувалося під чітким керівництвом дорослих, що добре розуміються у цій справі. Все виконувалося з дотриманням елементарних правил безпеки, про які ми часто забуваємо в повсякденному житті. Серед наставників були на тільки працівники закладу, а й ті, хто реально намагається допомогти дитбудинку «Перлинка» та вкладає в малюків серце та чисту душу.

Слід пригадати багатовікову мудрість, що кожна людина повинна посадити дерево. Тому наші діти вже виконали частину свого життєвого завдання, а дехто дуже круто перевищив цей моральний план. Не виключено, що в майбутньому випускники будуть працювати лісниками або спеціалістами з благоустрою міст. Бо в багатьох населених пунктах бракує зелених насаджень, а ще багато лісосмуг, котрі спалені в точках бойових дій. Прийде час й нам буде потрібно відновлювати Маріуполь та будувати з нуля Бахмут. Висадка дерев – це добра християнська справа та корисна навичка, що неодмінно знадобиться в житті.

Наші вихователі вкладають багато сил у розвиток сиріт, вони навчають не тільки хазяйським справам, а й творчості. Але для цього потрібні матеріали, фарби, папір, пластилін. Все діло в том, що «Перлинка» – це благодійний християнський заклад, який відокремлений від держави та не має централізованого постійного фінансування. Установа живе за принципом «з миру по ниточці – голому сорочка». Ми існуємо виключно на кошти небайдужих меценатів. Нам добре допомагають закордонні друзі, що присилають гроші та одяг. Нас підтримують місцеві селяни та дрібні підприємці району.

До початку великої війни нам було простіше, але дії агресора спустошили склади наших заможних меценатів. Зараз сама надійна підтримка надходить від пересічних пенсіонерів, звичайних громадян, котрі виживають на мінімальну зарплатню. Ті, хто не може виділити 50 або 300 гривень, присилають посилки з книжками та канцелярією. У багатьох є те, що вже не треба дорослим дітям. Іграшки, спортивний та садовий інвентар, посуд – все потрібно нашій родині. Для майстер-класів знадобляться відрізи матерії, нитки, голки, приладдя для вишивання. Не забувайте, що допомога малюкам – це найкраща інвестиція у майбутнє України. Допомогти сирітам та дитбудинку «Перлинка» – найкращий спосіб подбати про власну старість. З наших вихованців виростають гарні медики та кухарі, Ви будете купляти речі, які вони зшили або робити в них зачіски. Алеї міст будуть прикрашати дерева, що висадили колишні вихованці. Наші воїни стануть охороняти державні кордони, слідкувати за порядком та придушувати злочинність. Бог неодмінно оцінить Ваші старання, а діти помоляться за здоров’я та Ваших рідних.

Слава Україні, добра всім небайдужим, хай ростуть великі дерева!