Стародавнє мистецтво – ключ до майбутнього

 

Кожен народ має не тільки власну історію, а й культуру, традиції, секретні технології та ремесла. Всім цим прославилась наша рідна та улюблена Україна. З біблійних часів тут жили талановиті люди, що мали багато здібностей. Тепле Сонце, родючі землі, м’який клімат зробили свою добру справу. Серед багатьох видів ремесел не можна не згадати про вибійку. Вибійка – це особлива стародавня техніка нанесення малюнка на тканину. Як правило, це були оригінальні візерунки. Вчені встановили, що цьому способу десь 2000 років. Потрібно взяти гладку дерев’яну дошку та на її робочій поверхні зробити декоративний візерунок за допомогою ножа. Потім цей візерунок красять особою фарбою та притискають до неї тканину: на ній залишається ідентичний малюнок. Пізніше ця методика використовувалася у книговидавництві. У деяких музеях зберігаються рідкісні стародавні екземпляри, що потрапили у сучасність з епохи Візантійської імперії. Є багато доводів, що перші варіанти були придумані на славетних українських землях. Зразки, яким зараз приблизно 1300 років, виготовлялись нашими пращурами. Археологи знаходили не лише тканину з візерунками, а й приладдя для виготовлення вибійки.

Все це знають та беруть на озброєння педагоги та вихователі дитячого будинку «Перлинка». Вони прикладають немало зусиль, щоб допомогти сиротам стати чесними, умілими та творчими людьми. В останні літні дні 2023 року в стінах закладу був проведений майстер-клас, на якому всі охочі могли спробувати власні сили у цьому стародавньому корисному ремеслі. Все почалося з екскурсу в історію світу та нашої країни. Після теоретичної частини хлопчики та дівчатка приступили до практичної роботи. Вчителі «Перлинки» заздалегідь готувалися та внесли зміни до старої технології, зробивши інновації з врахуванням сучасних можливостей та потреб. В хід пішли природні матеріали, пелюстки троянд, кропива, укропчик. Це діло дуже сподобалось діткам, бо вони отримали не тільки корисні навички та знання, а ще зробили зі стареньких речей абсолютно нові. Зараз цінується оригінальний одяг з природними неповторними візерунками.

Робити таку справу неможливо без посидючості, гарного окоміру, виваженості, творчого смаку та банальної інтуїції. Саме таких рис не вистачає нам у дорослому житті. Тому у вільне плавання, котре називають життям, хлопчики та дівчатка підуть більш підготовленими та навченими. Урок всім сподобався, ніхто не остався розчарованим.

Наші педагоги готові проводити подібні заняття хоч кожного дня, але для цього потрібна велика кількість фарби, матеріалів, різноманітної сировини. Наша установа має невеличкий бюджет, який складається з коштів меценатів. З початку війни кількість тих, хто має можливість допомогти дитбудинку «Перлинка», дуже скоротилася. Найзаможніші меценати збанкрутіли, тому найнадійнішими спонсорами є пересічні громадяни, що діляться відсотком від своєї пенсії чи зарплатні. Правило «з миру по ниточці» стало для нас рятівним, як і у стародавні біблійні часи. Тому ми запрошуємо саме Вас до кола наших друзів. Навіть переказ на 50-70 гривень – це вже декілька кілограмів борошна або флакон гарної фарби. Підтримати сиріт з дитбудинку «Перлинка» можна городиною, фруктами. Нам присилають одяг діточок, що виросли. З нами діляться ліками, книжками, іграшками, спортивним інвентарем. Нам буде в нагоді приладдя для рукоділля, нитки, голки, відрізи матерії. З наших малюків вийдуть класні майстри та різнопрофільні спеціалісти. Вкладаючи в їх розвиток Ви забезпечуєте Україну якісними громадянами. А наші дітки неодмінно помоляться за Ваше здоров’я та доходи.