День народження – день чудес! 

 

Важко уявити життя без свят. Про них не забувають навіть у скрутні та воєнні часи. Свято – це радість та позитив, без нього життя втрачає сенс та стає сірим, малоцікавим. Головна дата у кожного з нас – це День народження. Його ігнорують лише свідки Єгови та душевнохворі, неадекватні люди. Пам’ятають про цю найважливішу дату й вихователі дитячого будинку «Перлинка». Установа зараз знаходиться у скрутному фінансовому становищі, але підготувати чисте та душевне свято можна без особливих грошових витрат. А кухарі знають безліч оригінальних рецептів та зі звичайних інгредієнтів приготують різноманітні смаколики.

В останні дні жовтня у стінах благодійної установи відмічали чергове свято. На цей раз іменинником був Сергій, якому виповнилося 16. Організатори підійшли до цього діла творчо, вони довго думали, готувалися та провели все у формі цікавого квесту. Важко знайти дитину, яка б відмовилась від такого дійства та ніколи раніше не брала участь у виконанні завдань. Винуватець свята прокинувся та одразу отримав конверт – у ньому був алгоритм дій на день. Послідовне виконання всіх пунктів повинно було привести до цінного подарунка.

Першочергове завдання Сергію на той день – знайти всі 10 частин таємничої карти. Всі вони були сховані на території дитячого будинку «Перлинка». Отримати підказку було не просто – хлопець робив якусь добру справу. В той день Сергію довелось побувати у різних ролях та перевтілитися в різноманітних фахівців. Обізнаність у математиці допомогла принести користь нашому бухгалтеру: без знання цариці наук нічого б не вийшло. В білому халаті разом з медичною сестрою він міряв температуру та перевіряв пульс. Довелося попотіти в столовій та разом з кухарем прикрашати смачні кекси, які потім всі дружно їли.

Знання рідної мови допомогло разом з юристом вправляти граматичні помилки у складених документах та інших папірцях. Не дуже просто було взаємодіяти з завхозом – хлопцю доручили робити закупки. І це лише частина тих справ, що прийшлося виконувати вихованцю. Але Сергій чітко зробив всі завдання та гідно пройшов цей непростий квест. Своїми добрими ділами він зміг допомогти дитбудинку «Перлинка» та вже готовий на 95% до дорослого життя. Після виконання всіх завдань іменинник отримав свій довгоочікуваний та бажаний приз-подарунок.

Свято вдалося, адміністрація сиротинця ніколи не повторюється, крокує в ногу з часом та робить все за для розвитку дітей та їх повноцінного душевного стану. Діткам завжди цікаво, весело та безтурботно. Їхній душевний біль притупляється, вони думають лише про гарне та живуть мріями про мирне майбутнє. Кожна юна душа знає, що після випуску з установи в них буде приємна робота та всі умови для будування власної щасливої родини.

Наші вихователі прикладають зусилля для розвитку малечі й тих, хто вже скоро покине теплі стіни. Вони проводять не тільки веселі свята, а й пізнавальні майстер-класи. Але для цікавих уроків та квестів треба купувати фарби, папір, сировину, клей та інше знаряддя. А для цього в установи зовсім немає грошей. «Перлинка» відокремлена від держави та існує на кошти меценатів. Останні 18 місяців стали найскрутнішими, бо з-за війни багато хто збанкрутів, фінансові можливості багатьох обмежені. Зараз сама постійна та найнадійніша підтримка надходить від пересічних українців, пенсіонерів, військовослужбовців. Нас дуже підтримують перекази на 50, 100, 300 або 500 гривень. Нам круто допомагають ті, хто ділиться городиною або одягом, який вже не потрібний власним дітям. Нам присилають бандеролі з книжками, канцелярією, ліками, побутовою хімією. Треба не забувати, що поміч малюкам – це мудра інвестиція у майбутнє України. Допомогти сиротам та дитбудинку «Перлинка» – це перевірений метод подбати про старість рідних та ті роки, коли не буде сил. З наших випускників виходять медики та кухарі, бухгалтери та водії. Саме теперішні діти відбудують країну та вже ніколи не пустять ворога до хати.