Практичність, майстерність та навички

Нелегко бути сиріткою навіть у двадцять першому столітті. Але якщо дано життя, то треба цьому радіти й стати гідною людиною, корисною для суспільства та друзів. Це добре знають та пам’ятають вихователі та педагоги з дитячого будинку «Перлинки». Благодійна установа працює за біблійними принципами та з малого віку привчає хлопців та дівчаток до важкого дорослого життя.

Вихованці не тільки грають та вчать шкільні уроки: практично кожного дня з ними проводять цікаві майстер-класи, на яких знайомлять з корисним навичкам. Все це знадобиться у дорослому житті, заняття часто допомагають обрати майбутню професію та знайти в собі приховані таланти. Це ідеальний спосіб підтримати тих, хто росте без мами й тата. Допомогти дитячому будинку намагаються деякі добрі душі, котрі знаходять час та безкоштовно займаються з діточками, навчають їх корисному у вільний від основної роботи час.

В середині вересня 2023 року з самими дорослими вихованцями було вирішено провести черговий практичний захід. Майбутніх випускників вчили користуватися швейною машинкою. Слід нагадати, що саме винахід голки та нитки дозволив первісній людині робити одяг та буди незалежним від холоду та погодних негараздів. Одежа – це те, що потрібно людині після стакану води та шматка хліба. Навіть заможна сучасна особа повинна вміти пришивати гудзик та латати дірки на багатьох речах.

У ході корисного та практичного уроку викладачі не просто розповіли про принцип роботи механізму для шиття, а й навчили вихованців робити прості наволочки, підковдри, простирадла. Ці навички неодмінно знадобляться їм у будь-якому віці, бо набагато дешевше купити тканину та пошити речі для сну. Завжди можна перешити у спальні аксесуари старі сорочки та інші непотрібні речи з матеріалу. Багато хто з дорослих вважає це легким ділом, але для багатьох наших сиріт перші кроки у швейній справі були непростими. Перший в житті рядок буває косим та невдалим. А ще може заплутатися нитка або зовсім обірватися. Але вже скоро все стає легким та зрозумілим.

Результати праці та всього майстер-класу виявилися просто фантастичними. Діти зробили справжній постільний комплект та будуть користуватися їм довгі роки. І неодмінно хтось з наших випускників стане швачкою або майстром з виготовлення модного одягу. Наші педагоги готові проводити подібні уроки хоч кожного дня, але для цього потрібні нитки, голки, тканина та ще багато чого. Навіть звичайний майстер-клас з виробництва сувенірів з вторинної сировини потребує придбання клею та інших матеріалів.

Ми дякуємо всім спонсорам, котрі знаходять можливість підтримувати «Перлинку» та проводити корисні навчання. За тренінг зі швейної справи хочемо подякувати Анні: вона вже давно є нашим товаришем та меценатом. Її фінансові вливання пішли на придбання комплекту тканини, без якого щось пошити було неможливо. Це виявилась якісна бавовна з українським національним орнаментом. Постільні комплекти вийшли якісними та оригінальними. Хай її справи будуть завжди у нормі, Бог неодмінно захистить її родину та підтримає здоров’я. Дорога Аня: наші діти люблять тебе та помоляться за добробут у твоєму домі.

А що заважає Вам приєднатися до клубу наших друзів? Нам потрібні не тільки тканина для постільної білизни, а й канцелярія, одяг, побутова хімія, спортивне знаряддя. «Перлинка» – це благодійний християнський заклад, що відокремлений від держави та існує лише коштом спонсорів. Найкращими помічниками з початком війни стали пересічні українці, що жертвують зі своїх маленьких пенсій 50, 100 або 200 гривень на місяць. Нас підтримують харчами, вживаними корисними речами, книжками діточок, що вже давно подорослішали.

Закрутки, відрізи тканини, посуд – все це прийме у дар дитячий будинок. Україна завжди пишалась добрими людьми, підтримати сиріт – це справа державного значення. Саме наші вихованці відбудують все, що знищено. Випускники стануть до лав ЗСУ та вже ніколи не пустять ворога до наших міст та сіл. Підтримайте сиріт, а вони помоляться за Вас та Вашу родину.

Слава Україні, слава небайдужим людям!