ДОБРИЙ КОТИК З ГЛИНИ

Кожна дитина мріє мати власного пухнастого друга, але не у кожного є свій дім та можливість завести кота чи песика. Особливо ця тема турбує діточок, які не мають власних родин та вимушені жити у сиротинці. Дитячий будинок «Перлинка» – це невеличка благодійна християнська організація, яка вже багато років працює у самому центрі України. Вихователі та викладачі знають про душевні страждання та потреби підопічних, тому практичного щоденно проводять для них ігри, майстер-класи або корисні заняття. Педагоги навчилися поєднувати навчальний процес, всебічний розвиток та розваги в єдине ціле. Кожного тижня у стіни установи приходять цікаві гості, які переймаються потребами сиріт та вкладають в них серці та душу. Вони діляться навичками свого професійного майстерства, розповідають багато цікавого та вчать їх корисним справам. Саме такий підхід – це найкращий спосіб допомогти дітям сиротам.

У останні дні лютого 2024 року до нашої установи навідався талановитий скульптор. Він провів з діточками черговий урок ліплення. В хід пішла природна глина – ця стародавня сировина на службі у людей вже тисячі років. Користь роботи з пластичною сировиною – це окрема велика повість. Хлопчики та дівчатка гарно розвиваються, у них вдосконалюються рухи та моторика. Під час цього діла забуваються біди, кудись пропадає душевний біль та моральні страждання. Темою останнього уроку було ліплення котиків. Цю пухнасту тваринку обожнюють усі, але тримати у сиротинці друга з хвостом заборонено. Тому власний витвір з глини замінить чотирилапого товариша. Скульптор поділився секретами ліплення кота, розповів про головні способи та ключові етапи творчої роботи.

Всі учасники старанно поставилися до діла та із заохоченням ліпили домашню тварину. Кожен зразок відрізнявся від того, що зліпив товариш. У когось це була одна істота, хтось зробив цілу котячу родину. Зразки відрізнялися розмірами та породою. Тут були й звичайні домашні коти, і елітні, і казкові друзі. Хтось ліпив голими пальцями, деякі діти це робили у спеціальних рукавичках. Нічого б не вийшло без приладдя та простих інструментів для ліплення. Результат діла потішив усіх, коти вийшли чудові, урок не пройшов даремно. Всім сподобалось – дорослі не могли відірватися від штучних істот, що зробили їхні підопічні. Було видно: кожен поставився до справи старанно та вклав душу у свого вихованця. Художник пішов, але хлопчики та дівчатка з нетерпінням будуть чекати нових уроків та корисних знань.

Наші педагоги намагаються проводити такі уроки як можна частіше, але не завжди під руками є дешева сировина. Значна частина майстер-класів потребує придбання матеріалів, але для цього потрібні гроші. А їх у «Перлинки» обмаль, бо установа існує лише коштом спонсорів. Навіть у мирні часи не завжди вистачало кошторису на закупівлю клею, ниток, пластиліну, кольорового паперу. Після 24 лютого 2022 року все стало набагато гірше, бо спонсори значні кошти направили фронту, багато хто з них втратив статки та надходження. За два роки все сильно подорожчало, деякі речі виявились не підйомними для маленького бюджету «Перлинки».