Жовто-блакитна сила

В суспільному житті багато різних термінів та понять, які важко описати та схарактеризувати. Все це належить і терміну «патріотизм». Для одних це великий прапор та герб, для інших – це любов до країни та продуктивна праця, що робить міста й села красивішими та сучаснішими. Патріот знає державних діячів, історію, давно вивчив гімн та легко заспіває його навіть серед ночі. Для когось патріотизм пов’язаний з 9 травня та бажанням «пАвторить». Є патріоти, що поклоняються сталіну або леніну.

Якщо взяти дитячий будинок «Перлинка», то патріоти цієї благодійної установи знають історію краю, обожнюють українські пісні, моляться за бійців ЗСУ та бажають кремезним чоловікам скорішої перемоги. Вимірювати патріотизм можна не тільки емоціями та словами, а й реальними справами. Хтось збирає гроші на дрони, хтось готує паляниці для фронту або доглядає поранених. Серед багатьох справ підопічні дитячого будинку «Перлинка» займаються виготовленням патріотичних браслетиків. В лютому 2023 року в закладі пройшов черговий майстер-клас. На цей раз він був присвячений вмінню виготовляти ці невеличкі прикраси, котрі потрібні кожному патріоту України.

У заході взяла участь більшість вихованців установи. Серед них були не тільки сироти, а й переселенці з Донбасу. Дорослі дітки вже вміють плести браслети, але вони вирішили вдосконалити свої навички та поділилися власним досвідом та напрацюваннями. Справа ця не складна, але нічого не вийде без терпіння, уваги, таланту та доброго окоміру. В наших діточок вийшли дуже гарні жовто-блакитні бусики, які відрізняються своєю якістю та магічними властивостями.

Ця робота має дві складових частини – матеріальну та духовну. Без праці рук та бездоганної моторики нічого не вийде. Але важливі не тільки фізичні здібності, а й вміння вкласти душу та серце у свій витвір. Дитина повинна зарядити браслет Вірою в Перемогу, Надією на краще, Любов’ю до Батьківщини. Саме ці три основні якості принесуть користь тому, хто буде носити браслетик. Це дуже важлива річ для волонтерів, воїнів ЗСУ, медиків, рятівників, прикордонників, співробітників поліції.

Плетіння потребує чималих енергетичних затрат, бо в роботу важливо закласти своє прагнення до миру, Перемоги. Якісний браслет повинен працювати оберегом та захищати володаря від кулі та осколків. Ця річ буде підживлювати бійця силою та кмітливістю. Справжній браслет зігріває та рятує від спраги. Але як усього цього добитися? Відповідь проста – старанному працівнику завжди допомагає Бог та підживлює маленьку річ фантастичними властивостями. Добра енергія передається від серця через долоні хлопчика або дівчинки. І вона дійсно діє та приносить результати. Під час цієї роботи наші діточки моляться, вірять, надіються.

А ще вони твердо розуміють, що кожен небайдужий українець має почесне право допомогти дитячому будинку. Установа «Перлинка» не отримує державного фінансування та виживає завдяки спонсорам та меценатам. Рік тому їхня кількість значно скоротилася, багато хто перемикнувся на фронт. Але керівництво знайшло нові джерела надходження. Саме пересічні громадяни є найбільш стабільними помічниками. Одні шлють невеличкі грошові перекази, інші діляться городиною, фруктами, іграшками дітей, що виросли. Нам потрібно все – одяг, ліки, канцелярія, побутова хімія. Книжки, посуд, спортивний інвентар, засоби гігієни – всього цього потребує наш дитячий будинок. Україна переможе, бо це край щедрих, працьовитих та чесних людей. А наші браслетки та бусики врятують багато життів. І кожен меценат може отримати наш оберіг ручної роботи.