(English) Взаємодопомога – головний супутник діточок «Перлинки»

Вже рік українці живуть в умовах війни та обмежень. Але не треба панікувати – життя продовжується, воно повинно бути по можливості повноцінним. Якщо брати діточок, то вони повинні вчитися, грати та поповнювати запас корисних навичок. І це добре знають вихователі «Перлинки». Благодійна установа знаходиться на Кіровоградщині та виховує діточок, що за різних обставин ростуть без мами й тата. Співробітники не просто слідкують за розкладом дня та дисципліною, а ще й проводять велику кількість різноманітних заходів та виховних годин. Заради хлопчиків та дівчаток робиться набагато більше: театральні постанови, конкурси та змагання перетворюють діточок на дорослих людей та повноцінних громадян.

Школа навчає арифметиці, наукам, літературі. А от практичні заняття, присвячені різним темам, допомагають бути надійним другом, відданим товаришем, яскравою особистістю. В середині лютого 2023 року був проведений захід, який стосувався взаємодопомоги. Це ключове поняття, без якого не може існувати сучасна людина. Вихованці «Перлинки» на своєму власному досвіді знають, що нема нічого надійнішого, ніж плече товариша та підтримка друга. Навіть в мирні часи важко вижити без допомоги сусідів, товаришів або співробітників. Сучасний стиль життя передбачає спілкування через гаджети. А от знайти реального фізичного товариша, який завжди врятує, зараз набагато складніше.

Що таке підтримка? Це не тільки поміч по хазяйству та можливість позичити гроші або кіло цукру. Набагато цінніше буває тепле слово втіхи або добра порада, яка врятує від помилок та невірних кроків. І це добре знають наші діточки. Вихователі роблять свою гарну справу з використанням багатьох життєвих прикладів. «Перлинка» існує та живе за біблійними принципами, тому при проведенні заходів викладачі завжди звертаються до святого письма та використовують різні історії з найпопулярнішої книги людства. Тему взаємодопомоги ми вивчали на прикладі притчі про доброго Самаритянина. Дітям знайома ця особистість, кожний зміг висловити свою думку та переказав власну версію з урахуванням теми заходу. Ісус та Євангеліє підкреслюють, що допомагати треба не тільки своїм родичам та представникам однієї віри, а кожному, хто потрапив у лихо та потребує підтримки.

Вже давно вихователі примітили, що тема взаємодопомоги знайома хлопчикам та дівчаткам. З малого віку в серці та душі наших підопічних формуються риси добрих та чесних людей, котрі миттєво прийдуть на допомогу навіть незнайомій людині. Стіни «Перлинки» створюють таку атмосферу, що заходи відносно «взаємодопомоги» лише закріплюють знання, які вже давно здобуті та допомагають жити й творити добро.

Наші виховні години не проходять без вікторин, конкурсів та веселих змагань. Завжди буває весела музична розважальна пауза та солодощі, що допомагають на деякий час відволіктися від сумних думок, які є в душі кожної сирітки. Вихователі «Перлинки» готові проводити подібні заходи кожного дня, але з-за скрутного фінансового становища багато часу втрачається на пошуки меценатів та небайдужих громадян. Благодійна установа не має державного фінансування та вимушена шукати спонсорів, що матеріально підтримають заклад. Після лютого 2022 року їхня кількість значно скоротилась, а потреби сиротинця суттєво зросли.

Ми будемо раді та вдячні, якщо Ви знайдете можливість підтримати дитячий будинок. Україна переможе, бо на її просторах мешкають щирі громадяни. Якщо кожен з них витратить на установу 1 гривню, то всі річні проблеми будуть вирішені. Нам стане в нагоді все, що потрібно для виховання діточок та переселенців. Їжа, книжки, одяг, ліки – все прийме в дар адміністрація «Перлинки». Саме Ваша небайдужість буде найкращим прикладом взаємодопомоги, без якої наша країна не поборе клятого ворога.

Слава Україні, молимось за бійців ЗСУ, велика подяка всім, хто ділиться з нашими дітками!