Пінгвіни шлють привіт малюкам із «Перлинки»

Кожна дитина з грудного віку тягнеться до знань та вивчає все, що знаходиться навколо неї. І ця жага не вичерпується з роками. Це добре знають вихователя та вчителі з Кіровоградщини, які обрали своїм головним місцем роботи дитячий будинок «Перлинка». Вони не тільки перевіряють шкільні уроки та слідкують за розкладом дня, а постійно думають про всебічний розвиток підопічних та проводять цікаві майстер-класи. А адміністрація весь час шукає нових друзів, які розкажуть багато цікавого та розширять кругозір хлопчиків та дівчаток.

В перші дня Нового, 2024 року, у стінах установи відбулося цікаве пізнавальне спілкування. Лише у 21-му столітті є чудова можливість вести онлайн бесіду з людиною, яка перебуває на іншому боці планети. Вихованці «Перлинки» розмовляли з лікарем Дмитром. Цей відважний мандрівник зараз знаходиться в Антарктиді у складі 28-ї української антарктичної експедиції. Місце локації співбесідника – станція імені академіка Вернадського. Спілкування відбувалося через модний віртуальний сервіс ZOOM.

Лікар розповів багато чого цікавого – наші діти про таке раніше і не знали. Його доповідь була про побут та харчування, виживання в екстремальних умовах та журбу по Батьківщині. Універсальний медик показав свій робочий кабінет, в якому можна навіть робити операції. Найцікавіша частина спілкування – знайомство з головним антарктичним птахом. Вихованці побачили справжніх пінгвінів та відтепер знають багато цікавого про їхнє життя на іншому боці земної кулі. Саме важкі умови існування зробили з цих істот розумних мешканців холодної частини південної півкулі.

А ще хлопчики та дівчатка здійснили цікаву віртуальну прогулянку по помешканню полярників та познайомились з хоробрими друзями Дмитра. Жити місяцями без родини – це вже подвиг. Лектор розповів про правила перебування на станції та закони, по яким існують науковці у складних погодних та природних умовах. Дехто з наших дітей до цього плутав Арктику та Антарктиду, але відтепер всі сумніви зійшли нанівець – подібні спілкування працюють краще, ніж 10 нудних шкільних уроків з географії. Такі відчайдушні співвітчизники – класний приклад для наших дітей. Вони заряджають їх позитивом, дають цікаві знання та стають найкращим зразком для наслідування. Неодмінно хтось захоче стати полярником та все життя подорожувати. Бажаємо Дмитру здоров’я та будемо чекати нового сеансу зв’язку з лікарем.

Подібне пізнавальне спілкування – це найкращий спосіб відвернутися від душевних мук та страждань, які приносять сирени та необхідність спускатися у бомбосховища. До нашої установи часто приходять художники, майстри шиття, співаки, музиканти, пожежники. Вони допомагають обрати майбутню професію та стають найкращим життєвим орієнтиром. Але якщо у Вас немає якихось талантів і Ви вже давно на пенсії, то стати другом малюків з «Перлинки» дуже просто. Благодійна установа переживає важкі часи, бо за останні два роки суттєво скоротилася кількість заможних меценатів. Адміністрація звертається до всіх небайдужих українців та прийме усіляку допомогу. Переказ на 100 гривень – це вже 9 кіло борошна! Нам присилають посилки з одягом та ліками, місцеві селяни діляться надлишками городини та фруктами. Книжки, іграшки, приладдя для рукоділля, побутову хімію – все візьме у дар наш дитячий будинок. Україна переможе лютого ворога, а наші діти вже скоро підростуть та відбудуть міста, народять нових маленьких громадян та ніколи не дадуть в образу рідну державу. Ваша посильна допомога – це найкраща інвестиція в мир та спільне майбутнє