Подруга АЛЬФА та її маленькі копії з глини

Мистецтво ліплення було одним з перших, що освоїли наші пращури. Але постійно голодних людей у звірячих шкірах цікавила не творчість, а проблеми виживання та зберігання води та різних продуктів. Перший посуд – це місткості, які талановиті особистості ліпили з глини та інших схожих матеріалів. Сторіччями передавалась технологія та секрети правильного розчину та сушки (випалення). Вже потім, набагато пізніше, з’явилися скульптори, які відображали кремезних воїнів, струнких богинь та містичних істот.

Ліплення стало улюбленим заняттям діточок та всіх, хто мав вільний час. У стародавні часи не було комп’ютерних ігор та високотехнологічних іграшок, всі розвивалися за допомогою доступної сировини та власної фантазії. Пройшли століття, але й зараз у школах та дитячих садочках викладачі навчають дітей мистецтву. Хлопчики та дівчатка із полум’ям у серці роблять фігурки звірів та земноводних, зовсім нескладно зліпити літак або танк. Не пасуть задніх й ті, кому надав притулок дитячий будинок «Перлинка». Сироти Кіровоградщини не мають власних батьків, але в них є чудова можливість вивчати мистецтво ліплення не тільки у школі, а й у теплих стінах установи, що буде піклуватися за ними до повноліття. Практично кожного дня до нас у гості приходять музиканти, співаки, швачки, медики. Вони проводять з дітьми цікаві уроки та майстер-класи.

У середині січня 2024 року до діточок завітала пані Тетяна. Ця чарівна жінка провела заняття, на якому всі охочі були залучені до доброго діла. Діти ліпили з білої глини нашу чотирилапу подругу Альфу. Ця вівчарка багато років мешкає на території сиротинця та є почесною улюбленицею дітей та дорослих. Справа виявилась непроста, бо зробити без особливих навичок собаку складно. Але для сильних духом малюків «Перлинки» нема нічого нерозв’язного, кожен учасник процесу добре виконав завдання.

Результати творчої праці були неперевершені, у кожного вийшла власна Альфа, що несхожа на тварину, котру зліпила подружка або сусід по столу. У кожної особистості був власний авторський оригінальний варіант – вихователі побачили собаку, котра лежить або стоїть. У одних вона була з витягнутою мордочкою, хтось зробив дуже високу шию. Але всі зразки збігалися з реальністю, переможців та переможених у цій справі не було. Альфа уважно передивилася працю своїх друзів та мовчки промовила, що перемогла дружба, старанність, творчість та наполегливість.

Урок приніс багато користі, навичок та зробив діточок ще добрішими та чутливішими. І все це відбулося завдяки пані Тетяні Хмуринський. Професійний психолог та регресолог добре знає свою справу та завжди готова допомогти підлікувати юні душі сиріт. Вона вже багато разів проводила фантастичні онлайн уроки для наших хлопчиків та дівчаток. Артживопис та арттерапія мають велику силу та багаторазово довели свою дієвість. Після спілкування з нею градус щастя та безтурботності в сиротинці сильно збільшується, діти забувають про власне сімейне становище та думають про заможне майбутнє. Тетяна майстерно викладає та розповіла багато цікавого про глину та правила роботи з цим екологічним та вічним матеріалом. Побажаємо талановитій жінці здоров’я та з нетерпінням чекаємо нових корисних занять.

А що заважає саме Вам стати другом «Перлинки»? Кожен має можливість допомогти дитячому будинку: для цього не обов’язково бути фахівцем з психології або художником. Діти потребують матеріальної підтримки, тому адміністрація з радістю прийме від Вас грошовий переказ, посилку з книжками чи речами дітей, що підросли. Місцеві селяни діляться з нами овочами та фруктами, нам будуть в нагоді приладдя для рукоділля та побутова хімія. Ліки, спортивний інвентар, сировину для майстер-класів – все прийме у дар наш дитячий будинок. Україна неодмінно переможе скаженого Голіафа, а наші малюки підростуть та замінять тих, хто отримав поранення та вже не зможе працювати в промисловості та на будівництві. З вихованців кується цвіт нації, її сила, краса та мужність. Вони забезпечать Вашу старість та ніколи не пустять ворога на поріг. Але зараз вони потребують підтримки, правило «з миру по ниточці» вирішує купу проблем адміністрації благодійної установи.