Творчі заняття в дитячому будинку .

До нашого часу дожило багато речей та обрядів, які використовували пращури кілька століть тому. Не можна не згадати жіночі віночки, що плетуть дівчата та пускають їх по річці на деякі магічні свята. В нашій країні вони мають сонячну символіку. Красуня з вінком – це Сонечко, яке сходить. Навіть у мирні часи це знак слави, перемог, щасливого життя, успіхів, вічної краси. Дівчата виконували особливі пісні, коли плели власні витвори. Бувають різноманітні типи: для весілля, для кохання, вінок відданості. Робити вінок було дозволено дівчині з 13 років аж до самого законного шлюбу. А вінок відданості дівчина робила в ті дні, коли розлучалась з коханим на довгий термін.

В останні роки вінки стали особливо потрібні, бо Україна переживає важкі, але історичні часи. Це все добре усвідомлюють вихователі, що обрали своїм основним місцем роботи дитячий будинок «Перлинка». Дуже часто вони проводять різноманітні заходи, які не тільки дають вихованцям нові знання, а й розвивають кругозір, відкривають творчі здібності. В останні дні червня двадцять третього року мудрі педагоги в мільйонний раз організували корисний урок. Цього разу дівчаток навчали плести українські віночки. До діла були залучені різноманітні квіти, велика кількість зелених пелюсточок, різноколірні стрічки. Кожна учасниця мала можливість вносити авторські правки та робити власний витвір унікальним та неповторним.

Керувала процесом вчителька Ніна Віталіївна, вона розповіла дітям цікаві легенди, поділилася власними фішками та навчила ключових правил. Кожному підопічному була приділена особлива увага. Результат вразив усіх, хто мав можливість оцінити віночки. Особливо відзначилася Даша, нічим не гірше був віночок у Мар’яни. Багато зусиль та таланту витратила Оксана: її робота – це справжній музейний експонат. Фантастичний, незвичайний віночок сплела Карина – на нього можна було дивиться годинами. Адміністрація не ставила завдання провести конкурс – кожний зразок був якісний та неперевершений. Як і завжди – перемогла дружба, взаємна підтримка, прагнення прекрасного. Ніна Віталіївна здобуде нові знання та неодмінно проведе ще багато подібних майстер-класів.

Біда у тому, що значну частину свого робочого часу співробітники вимушені витрачати не на ігри, розваги та майстер-класи з діточками, а на пошук спонсорів та щедрих меценатів. А їх з лютого 2022 року стало набагато менше, всі сили волонтери віддають фронту, а наші постійні друзі опинилися в скрутних умовах. Але свято місце не буває порожнім – зараз найбільша постійна підтримка надходить від пенсіонерів, звичайних людей з доходом 5-6 тисяч гривень на місяць. Вони з легкістю відривають від власної скоромної зарплатні 100-200 гривень. Коли таких охочих багато, то набігає чимала сума.

З миру по ниточці можна зробити не тільки сорочку, а й непогану курточку. З нами часто діляться надлишками городини, селяни допомагають фруктами та овочами, а люди передпенсійного віку висилають нам книжки, одяг та канцелярію, що залишилась від дорослих дітей. Нам в нагоді все, що потрібно для виховання хлопчиків та дівчаток. Добре, якщо у Вас є зайві голки, нитки, відрізи матерії – вони підуть на майстер-класи та заняття з шиття. Наші малюки вміють робити сувеніри та сумки.

Буде класно, якщо й у Вас з’явиться бажання допомогти сиротам дитячого будинку «Перлинка». Благодійна установа переживає не дуже гарні часи, кожна гривня буває рятівною. Ми будемо молитися за Вашу родину та здоров’я, якщо є шанс підтримати наш дитячий будинок. Україна переможе, бо на її просторах живуть найдобріші, найщиріші люди. Неодмінно доведіть, що Ви справжній небайдужий українець.