Ситно, смачно, навчально!

Проблема сиріт в Україні буде вирішена ще не скоро, а страшна війна поповнить кількість хлопчиків та дівчаток, яким доведеться рости без мами й тата. Частково суспільству допомагає дитячий будинок «Перлинка»: християнська установа не просто виховує знедолених, а й робить все, щоб країна отримала якісних та порядних хлопців та дівчат. Багато уваги приділяється духовному становленню, формуванню особистості з біблійними нормами існування. Але наш світ матеріальний, все починається з банального фізичного виживання, а воно неможливе без смачної та корисної їжі.
Дієтологи ведуть довгу полеміку відносно користі мучних страв, вони бідкаються на зайву вагу людей та надлишок глютену в пшеничному борошні. Але маленький організм, що швидко росте та спалює за добу тисячі калорій, легко засвоює пельмені, пиріжки та млинці. А чи можна уявити українську кухню без вареників? Погана та домогосподарка, котра не вміє робити ці кулінарні витвори, вміло вживаючи сир, вишні, картоплю та капусту. Кожного року наші кухарі та вихователі вчать дівчаток ліпити та варити різноманітні вареники. До діла часто долучаються й хлопці, бо саме з чоловіків виходять найкращі ресторатори та кухарі.
В перші дні літа 2023 року на кухні «Перлинки» пройшов черговий майстер-клас з виготовлення вареників. До нього були залучені всі охочі, у заході брали участь новачки кухарської справи та ті дівчатка, що вже мають досвід приготування смачних страв з тіста. Повторення – важливе діло, завжди щось забувається, іноді вдається почути нове та придбати корисні навички. Під час подібного навчання проводяться творчі експерименти, діти ліплять вареники не тільки з м’ясом, печінкою та фруктами, а й із ромашкою або листочками липи. Це не лише оригінально та смачно, та ще й корисно. Під час цього діла можна експериментувати із самим тістом, придумувати нові форми та розміри вареників. В ході таких занять у діточок відточуються навички командної роботи, розвиваються моторика рук, окомір, банальне терпіння та посидючість.
Подібна робота – це чудовий спосіб самих вихованців допомогти дитбудинку «Перлинка», бо в співробітників завжди багато клопоту, вони іноді валяться з ніг та не мають нескінченого запасу сил. Окрім роботи по кухні та приміщенню педагоги вимушені постійно шукати нових меценатів або постачальників дешевих продуктів. Установа не має державного фінансування, «Перлинка» існує коштом спонсорів та небайдужих українців. Війна сильно вдарила по спроможності ключових меценатів, деякі зовсім втратили статки та можливість допомагати. Останній рік найбільш суттєва підтримка надходить не від підприємців та волонтерів, а від пересічних громадян, пенсіонерів, бійців ЗСУ. Варто підкреслити, що малюкам потрібні не тільки одяг та їжа, а й канцтовари, матеріали для творчості та рукоділля. Добре, що хоч борошно коштує відносно недорого, а готовий продукт у вигляді вареників відразу йде до столу.
Без пізнавальних та навчальних майстер-класів педагогічний колектив не зможе випускати хлопців та дівчаток, які будуть здатні до виробничої діяльності. Завдяки нашим зусиллям країна може отримувати готових майстрів – діти вміють шити, готувати багато страв, робити зачіски та манікюр. Багатьом не треба три роки вчитися в ПТУ – всі необхідні знання їм надають в стінах «Перлинки». Ми звертаємось до всіх небайдужих українців: допомогти дитячому будинку – почесний обов’язок кожного. Ніхто не просить віддавати останнє: навіть переказ на 100 гривень – це вже добра допомога. А якщо грошей зовсім нема – то адміністрація прийме в дар вживаний дитячий одяг, надлишки городини, зайві книжки та іграшки діточок, що виросли. Всі Ваші добрі справи неодмінно оцінить Бог, а ми помолимося за здоров’я та добробут.