Наші малюнки

По одній з теорій істориків та антропологів первісні люди набагато раніше навчилися малювати, ніж розмовляти. Малюнок – це простіший спосіб передати думку, настрій, бажання, інформацію. Для цього достатньо взяти до рук паличку та провести кілька зв’язних ліній на піску. З цієї причини всі діточки обожнюють малювати. Лише 1 із 10000 стає художником, але кожний в дитинстві мав купу олівців, фломастерів й альбомів. А якщо їх не було, то в діло йшли книжки з серванта та клаптики газет. Найулюбленіший шкільний урок – це малювання. А професійні психологи завжди зчитують внутрішній мир дитини по її малюнках.

Дитячий будинок «Перлинка» – не виняток. Його вихованці обожнюють зображати свої думки та мрії. Багато хто з них не втрачає можливості робити ескізи та оригінальні натюрморти у вільний час. І це добре знають вихователі, тому вони регулярно проводять конкурси малюнків. Так було і в перші дні Нового, 2023-го року. В ньому брали участь усі охочі, ділити діточок за віком керівництво не стало: у великій та дружній родині всі мають рівні права та можливості. Робити свої витвори мистецтва можна було фарбами, олівцями, фломастерами. Тема для конкурсу була вільна, але всі думали тільки за Новий рік, зиму, подарунки та бажаний мир у країні. В жури було вирішено запросити переселенців з сусідньої будівлі. Змагання проходило у напруженій та творчій атмосфері, кожна дитина викладалася на повну.

Учасники робили все можливе заради власної перемоги. Було дуже гаряче, хвилювалися не тільки майбутні Мікеланджело та Рафаелі, а й навіть ті, хто не взяв цього разу до рук олівців та просто вболівав. В захваті були й вихователі – вони переживали за своїх підопічних. Теми конкурсних малюнків різні – хто малював кролика, хто сніговика. На папері було багато ялинок, новорічних прикрас та пакунків з сюрпризами. Завдяки дитячим малюнкам проглядалася спільна думка: кожен хотів миру, більше світла, смаколиків та приємних сюрпризів. А переможцем, як і завжди, стала дружба, людяність, миролюбність, порядність. Всі конкурсанти через свої витвори продемонстрували, що бажають лише чистого неба та здоров’я усім добрим людям.

Кожний малюнок – це спроба зробити маленьке диво. Візуалізація через зображення на магічному рівні наближує бажане. І якщо Бог не в змозі зараз почути голос та прочитати думку, то трохи пізніше він продивиться малюнки та виповнить усі побажання наших дарувань. Просте малювання розвиває юну душу в усіх напрямках – на повну потужність працюють обидві половинки мозку, вдосконалюються моторика пальців та просторове мислення. Стає більш потужним окомір та вдосконалюється фантазія. Без вміння малювати важко стати будівником, дизайнером, архітектором, пластичним хірургом. Це заняття можна порівнювати з підготовкою до майбутньої професії та розвитком естетичних здібностей. Малюнки допомагають бачити головне та відкидати зайве, вони привчають бути прискіпливим до дрібниць та кмітливим.

Дитячий будинок «Перлинка» вже випустив в доросле життя багато хлопців та дівчаток, вони знайшли своє місце у суспільстві та стали справжніми фахівцями у ключових галузях української економіки. Саме малювання допомогло багатьом розвинутися та бути справжнім профі. Але іноді нашим малюкам не вистачає якісних альбомів та нормальних олівців. Благодійна установа не має державного фінансування та користується лише коштами спонсорів. В останні місяці їх можливості скоротилися, вся надія на простих українців. Буде добре, якщо кожен небайдужий зробить невеличку інвестицію у дитячу творчість та суспільне майбутнє. А якщо грошей обмаль, то в письмовому столі завжди знайдуться олівці, фарби та чисті альбоми, що зосталися від власних вже дорослих дітей. Буде круто, якщо у Вас буде можливість хоч якось допомогти дитячому будинку. Україна – це Батьківщина найдобріших, найщедріших людей. Якщо вони женуть з рідної землі багатомільйонного ворога, то й підтримати сиріт – справа честі та п’яти хвилин!

Наперед дякуємо та віримо в Перемогу!