Куди голка, туди й нитка

 

Осінь – це пора, коли тільки розпочинаються шкільні уроки та діти починають вивчати нові дисципліни та предмети. Але все не так у «Перлинці»: в перші дні жовтня у творчій майстерні дитячого будинку відбувся складний іспит зі швейної справи. Епоха диктує власні умови, тому педагоги благодійної християнської організації намагаються як найшвидше привчити вихованців до дорослого життя та у вільний від шкільних уроків час навчають шити, майструвати та робити багато чого корисного. Цікаві уроки та майстер-класи не зупинялися навіть у літню спеку. В час великих канікул малюки навчалися складним операціям та справам. А у розпал осені прийшов час перевіряти вміння та робити важливі висновки.

Слід нагадати та зробити акцент, що допомогти дитбудинку «Перлинка» намагаються не тільки підприємці, а і ті, хто безоплатно проводить тренінги або уроки різних мистецтв.

Всі, хто проходив цікаві навчальні програми та вже претендує на звання швачки першого розряду, були залучені до іспитів. Все було по справжньому, чесно: діти тягнули білети та виконували різноманітні завдання за участю швейної машинки, голок та тканини. Це виявилось непросто, іноді доводилось втручатись та підказувати.

Дехто нервував та переживав. Але педагоги «Перлинки» вміють робити невимушену атмосферу, вони легко заспокоюють та надають впевненості. Ніхто не провалився, кожен склав іспит та довів, що з нього у майбутньому буде крутий майстер або домогосподарка. Примітно те, що до діла були залучені й хлопці. Шити одяг – не тільки жіноче діло, слід пригадати, що найкращі модельєри – це чоловіки. І деякі наші вихованці мають шанси стати великими та популярними через 10 або 20 років.

Вміння шити знадобиться у дорослому житті: кожен за нас носить одежу, спить на простирадлах та наволочках. Навіть заможні та багатії економлять на придбанні постільної білизни, її можна пошити самостійно, з врахуванням розмірів ліжка та об’єму подушок. Зовсім недавно в нас пройшов цікавий майстер-клас, на якому ми вчили дітей робити комплекти для спальні. Завжди можна залучити ярку тканину, народні малюнки та зробити універсальний, авторський варіант. Це добра ідея для бізнесу та дрібних підприємців.

Вже скоро в нашому закладі відбудуться нові майстер-класи та цікаві уроки. Вихователі намагаються робити їх частіше, але для цього потрібні сировина, тканини, голки, нитки, відрізи матерії. Все це коштує грошей, але їх у нас обмаль. «Перлинка» не має державного фінансування та виживає лише коштом небайдужих меценатів. Війна сильно підкосила можливості тих, хто допомагав нам до лютого 2022 року. Нам приходиться звертатися до пересічних громадян, селян, пенсіонерів, бійців ЗСУ.

А що є перешкодою до того, щоб стати вірним другом маленьких «перлинок»? Для цього не потрібно бути мільйонером – серед наших меценатів багато звичайних пенсіонерів, котрі виживають на 3000 гривень на місяць. Навіть переказ на 10 грн. – це вже кіло борошна. Нам допомагають бійці ЗСУ та пересічні люди. Нас підтримують посилки з вживаним одягом або іграшками, що вже не потрібні дорослим дітям. Селяни діляться з нами городиною або фруктами.

Нам допомагають відрізи матерії та приладдя до швейних справ. Ми приймемо у дар посуд, вживані гаджети, побутову техніку, яка стала зайвою. Установі потрібен спортивний інвентар та велосипеди. У деяких вони покриті пилом у гаражі, а наші діти будуть розвиватися та забувати за свої душевні страждання. М’ячі, кеди, кросівки, настільні ігри – все прийме в дар дитячий будинок «Перлинка». Україна через кілька років отримає якісних громадян, котрі відбудують розбомблене та вже ніколи не пустять ворога до кордонів. Наші випускники будуть лікувати чи годувати Вас у старості, всі Ваші сьогоденні пожертви – це інвестиція у майбутнє усієї нації. Маленькі «перлинки» не підведуть!

Слава Україні, здоров’я меценатам!