(English) Ліпка – улюблена справа діточок «Перлинки»

Ліпка – улюблена справа діточок «Перлинки»

Дитячий будинок «Перлинка» – це благодійна християнська установа, що існує на Кіровоградщині. В стінах закладу ростуть та навчаються дітки різного віку. Зранку вони ходять до школи, а після обіду займаються у кружках та розвивають творчі здібності. Адміністрація прикладає багато зусиль заради формування повноцінних особистостей, цьому дуже допомагають різнопланові конкурси. У другій половині січня 2023 року пройшло змагання з ліплення. В ньому брали участь усі охочі, ніякого поділу по віку або статі не було. Кожен мав можливість проявити свої таланти та здібності, у всіх були рівні та чесні можливості.

Вихователі та нянечки вже багато разів проводили подібні конкурси, але цього разу навіть досвідчені педагоги були здивовані результатами своїх підопічних та їх фантазією. Кожен проявив свою кмітливість та безмежність бажань. Хтось зробив героя з мультика, у когось вийшов гарний літачок. Дехто зліпив вигаданого звіра, а дехто зимовий етюд. Пташки, гвинтокрили, герої казок, персонажі з кіно – це малий перелік того, що відтворили наші сироти. Але всі роботи можна об’єднати за принципом та ідеєю: хлопці та дівчата мріють про мир, щастя, власні родини, щасливе майбутнє. Кожний учасник виклався на 120 відсотків, проявив найкращі здібності та прагнув перемоги. Журі нелегко було визначитися з переможцем, власний приз або нагороду отримали всі вихованці. Перемогла дружба, працьовитість, небайдужість, мрійливість.

Коли малюк працює з пластиліном, розминає його в долонях, створює речі різних форм, приєднує одну частину до іншої, витягує шматочок, то розвивається дрібна моторика пальців. Доведено, що ліпка добре впливає на розвиток мови, координацію, пам’ять та логіку. Коли дитинка ліпить те, що придумала, то розвивається уява, художнє мислення та інші творчі здібності. Заняття ліпленням позитивно впливає на психічний та емоційний стан. Спілкування з матеріалом, якому можна надати будь-яку форму, а потім, якщо потрібно, змінити цю форму на нову, розвиває у дитини впевненість у власних силах, відповідальність та допитливість. На якусь мить малюк стає творцем, якому все підвладно. Для багатьох ліпка – це цікавіше, ніж малювання. Саме об’ємні речі набагато привабливіші, ніж плоскі малюнки на папері, з них можна робити мультики, їх легко модернізувати або виставляти як сувенір.

Керівництво та вихователі готові робити усілякі конкурси хоч кожний день, але в них є більш важливі справи. Заклад не має державного фінансування та тримається лише на допомозі меценатів. З лютого 2022 року об’єми надходжень значно скоротилися, бо потрібно підтримувати фронт та мільйони біженців. Тому всі співробітники вимушені шукати нових спонсорів, яких стало менше. Основна допомога йде з Європи та від пересічних небайдужих українців, що діляться передостаннім. Цих грошей хватає лише на продукти, одяг та оплату рахунків за світло. На придбання фарб, альбомів та пластиліну грошей практично немає. Але у багатьох людей підросли діти, давно одружилися онуки. А в шухлядах та на верхніх поличках шаф зберігається непотрібний одяг, олівці, кісті, книжки, ігри, спортивний інвентар. Продати це немає сенсу, а от нам таке добро буде в нагоді.

Є така прикмета, що якщо частіше звільняти свої полички, то на порожнє місце швидше буде приходити нове взуття, одяг та гаджети. Неодмінно спробуйте та порадуйте себе обновками. А ми з радістю приймемо все, що Вам заважає. Але найкраща підтримка – це невеличкий грошовий переказ: іноді чашка кави в великому місті коштує більше, ніж повноцінний обід для нашого малюка. Треба просто трошки берегти серце, іноді відмовлятися від пляшки пива та допомогти дитячому будинку. Україна славетна своїми добрими та щирими громадянами. Неодмінно приєднуйтесь до команди наших меценатів та інвестуйте в майбутнє держави!

Підтримаємо сиріт та чекаємо перемоги!