Бісер на корисному майстер-класі

 

Ця стародавня прикраса існує багато тисячоліть. Навіть у Біблії є висловлювання, що не можна метати бісер перед свинями. До цього закликав Ісус у знаковій промові. Ще чотири тисячоліття тому він вже був у користуванні стародавніх єгиптян. Бісер – це невеличкі декоративні бусинки, які нанизують на ниточку та роблять з нього усілякі прикраси. З точки зори корисності для банального виживання він значення не має, але людина тим відрізняється від тваринки, що в неї є естетичні попити. І саме бісер – це найпростіший засіб зробить будь-яку річ красивою та привабливою. Сучасний тип бісеру з’явився на території України та всієї Європи десь у 16 столітті. В наші часи завдяки промисловій революції та великій кількості матеріалів існує багато різновидів бісеру. Він відносно дешевий та дозволяє реалізовувати власні таланти та здібності до декоративного мистецтва.

Саме останній фактор дуже сильно допомагає вихователям, котрі вибрали своїм основним місцем праці дитячий будинок «Перлинка». Вони не тільки перевіряють уроки та слідкують за розпорядком дня малюків, а й проводять цікаві майстер-класи, навчальні заняття. Багато уваги приділяється рукоділлю, шиттю, ремонту одягу. Доволі часто турботливі викладачі навчають діточок роботі з бісером. У другій половині липня 2023 року відбувся черговий захід, на якому вихователі розповідали секрети вдосконалення одежі та сувенірів за допомогою бісеру. Діти так захопилися цим процесом, що він пролетів непомітно.

Навчання проводили Катерина та Аліна. Вони так завлекли малечу, що ті поглинули в діло на 130%. Спочатку був невеличкий екскурс в історію та знайомлення з технологією роботи з бісером. Потом почалася практична частина уроку. Доповідь вчителів була набагато цікавіше, ніж нова історія про життя Гаррі Поттера. Дівчатка слухали дуже уважно та з великим захопленням. Ніхто не перебивав, деякі учасники записували корисну інформацію у ділові зошити. Робота з бісером завжди складається з декількох етапів, кожен з яких важливий та потребує особливої уваги. Якщо займатися цією справою регулярно, то з’являться власні секрети, нові методи та винаходи. Для когось це діло може стати майбутньою професією.

Кінцевий результат проведеного уроку всіх вразив, кожна дівчинка проявила здібності та творчий підхід. Деякі виготовлені речі можна сміливо вважати витвором мистецтва, їх дарують, продають, прикрашають себе та власні аксесуари. Процес розвиває творчість, доводить до ідеалу дрібну моторику рук, тренує посидючість та окомір. Нічого не вийде без фантазії та власних експериментів. Керівництво «Перлинки» вдячне Аліні та Катерині за це діло та цікавий майстер-клас. Наші педагоги готові проводити подібні уроки хоч кожного дня, але є фінансовий бар’єр. Потрібні гроші на матеріали та сировину. Адміністрація вимушена рахувати кожну гривню та думати у першу чергу за придбання харчів та оплату комунальних платежів.

Благодійна християнська організація не має централізованого фінансування з держбюджету. «Перлинка» існує лише коштом спонсорів та небайдужих громадян. З початку повномасштабної війни кількість заможних меценатів скоротилася, основна підтримка надходить від пенсіонерів та тих, хто працює за мінімалку. Ми виживаємо за правилом «з миру по ниточці»: навіть переказ на 50 гривень – це вже 4 кіло борошна або 2 кіло пшона. Ми будемо вдячні, якщо саме Ви знайдете можливість допомогти дитячому будинку.

Приєднатися до клубу наших друзів дуже просто. Ті, хто не в змозі підтримати грошима, присилають нам вживаний одяг дорослих дітей, книжки, іграшки, спортивний інвентар. Місцеві селяни з Войнівки діляться городиною та надлишками фруктів. Нам потрібна сировина для рукоділля: в багатьох дома є залишки тканини, ґудзики, голки, нитки. Все, що потрібно для виховання діточок, адміністрація прийме у дар. Добрі діла оцінить Бог, а малюки помоляться за здоров’я та фінансові надходження Ваших рідних.