Чарівні пташки руками сиріт

Ви ще не чули про дитячий будинок «Перлинка»? Це благодійна християнська установа, що вже багато років існує на Кіровоградщині. В її стінах ростуть та набираються життєвого досвіду знедолені хлопчики та дівчатка. Дбайливі вихователі не тільки слідкують за харчуванням та підготовкою шкільних уроків – дуже багато часу приділяється всебічному розвитку підопічних. На численних майстер-класах діти вчаться шити, малювати, майструвати та готувати. У другій половині квітня  в стінах установи пройшов черговий творчий урок. Оскільки наші мешканці обожнюють птахів та прагнуть до свободи, то цей майстер-клас був присвячений виготовленню патріотичних пташок. В Україні зі свободою та гідністю завжди пов’язували ластівок та голубів. Саме цих тварин відтворювали наші хлопчики та дівчатка.

До діла була залучена глина, яка трошки відрізняється від звичайної. Робота ця не проста – треба було чітко виконувати затверджену технологію: невеличке порушення – і все буде марно. У кожному ділі є підготовчий процес, тут він полягав у ретельному розминанні первинної сировини. Дитячі ручки гарно попрацювали, така робота завжди позитивно впливає на розвиток моторики та окоміру малечі. Сировину було потрібно розкладати тонесеньким шаром, а потім вальцювати та думати про особистий дизайн. Це діло не можна провернути без катера – особливої форми, що чітко повторює майбутній витвір.

Ключовий завершальний процес – запікання заготовки у духовці. В нас все вийшло – кожен учасник постарався та зробив якісного птаха. Дехто дав їм імена, але точних відомостей про це у керівництва «Перлинки» немає. Навіть наявність спеціальної форми при виготовленні не позбавило пташок особливих властивостей та індивідуальності. Кожна дитина вклала частину душі у свою істоту, приватний підхід було помітно.

На час цього уроку в установі стало тихо, бо кожне маленьке серце віддалося творчому процесу. Такі заняття допомагають покращувати емоційний стан сиріт, бо дитина повністю занурюється у діло та забуває про те, що рідних батьків ніколи не побачить. Коли поруч багато друзів та турботливих вихователів, то життя не таке вже й погане. А потім буде вечеря і смачні страви – а це означає, що життя майже вдалося, і щастя десь зовсім близько.

Не тільки співробітники «Перлинки» займаються малюками: до нас часто приходять у гості скульптори, психологи, художники. Якщо є проблема відстані, то заняття проводяться через віртуальний зв’язок. Саме такі пізнавальні та творчі уроки є найкращим засобом допомогти дитячому будинку та його мешканцям. Вихованці активно розвиваються, забувають про страждання, думають про вибір професії майбутнього.

Але біда у тому, що багато занять проводити не можна – бо є фінансові бар’єри. Наш сиротинець існує лише коштом спонсорів, а зараз заможних людей стало набагато менше. Тому треба постійно звертатися до небайдужих українців та прости їх брати участь у почесній справі виховання та розвитку. Якщо є можливість, то підтримайте хлопчиків і дівчаток грошима, навіть переказ на 50 гривень – це вже допомога. Ми не нехтуємо підтримкою речами та городиною, книжки, зайві іграшки, одяг – все прийме у дар наш дружній дитячий будинок. Україна та її люди завжди допомагали сиротам, навіть у страшні та голодні роки можна знайти для цього маленьку можливість. Ваша небайдужість – це мудра інвестиція у майбутнє покоління. Наші вихованці будуть лікувати та навчати, будувати та захищати. Віримо, що у Вас добре серце.