У пошуках Мийдодіра

 

Дитячий будинок «Перлинка» понад 10 років існує на Кіровоградщині та постійно виховує більш як 30 маленьких душ та переселенців з Донбасу. Слід зауважити, що це благодійна християнська установа, яка не має державного фінансування та виживає лише коштом спонсорів та небайдужих громадян України та всього передового світу. Останні два роки стали особливо важкими, бо війна скоротила можливості меценатів, дехто загинув або втратив джерела існування. Охочих з розмахом допомогти дитячому будинку тепер в рази менше.

Як розподіляє надходження керівництво дитбудинку? Кожна людина витрачає гроші насамперед на їжу, так робиться й у «Перлинці». На другому місці стоять витрати на електрику – бо за незначну затримку платежів установа залишиться без світла та можливості готувати обіди. Трете почесне місце – це придбання побутової хімії та засобів гігієни. Дорослі піклуються за малюків, котрі живуть у колективі, і дотримання санітарних норм та правил – це дуже важливо! Чистота – найкраща зброя проти хвороб та епідемій. Брудну немиту дитину будуть ображати у школі, вона стане привертати увагу та перетвориться на об’єкт для насмішок. Охайні дітки рідше хворіють та краще вчаться.

Кожного дня технічний персонал вимушений робити вологе прибирання кімнат, коридорів та приміщень. Мити однією водою – мало дієвий засіб, тому треба постійно держати запас мийної рідини. Її нам потрібно на місяць до 30 літрів! І це в найкращому випадку. Практично кожного дня надо прати, бо діти активно ростуть, пітніють, займаються спортом, рухаються та банально випробують калюжі на глибину. І тут нічого поробити не можна – всі ми були такими: дитинство неможливо заборонити.

Болюча проблема сиротинця – це малюки, котрі ще не можуть контролювати власне сечовипускання під час сну. У багатьох є душевні травми, які сприяють розвитку енурезу. Таким бідолахам треба кожного дня міняти білизну та трусики. А це додаткові розтрати на дитячий пральний порошок – він коштує дорожче звичайного!

І ніхто не скасовував звичайні гігієнічні процедури, два рази на день треба чистити зуби, кілька разів мити руки, купатися під душем. Комунізм на зубну пасту та звичайний гель для ванни поки не оголосили. Шкідливо ігнорувати значущість санітарної обробки посуду, меблів, іграшок та усього, з чим стикаються малюки. Епідемія коронавірусу вже навчила багатьох та довела необхідність постійної боротьби з брудом, бактеріями та шкідливими мікробами.

Тільки у дитячих віршиках існує Мийдодір, в якого завжди є комплект безплатного мила та шампуні. Адміністрації сиротинця все дістається лише за гроші, яких в установі обмаль. В складні часи доводиться постійно шукати нових друзів та спонсорів. Нас ніколи не підводило правило «з миру по ниточці» – саме звичайні перекази небайдужих українців дають можливість купувати мило та пральні порошки. Якщо кожен українець пожертвує нам 10 копійок, то установа закриє потреби у мийних засобах на 55 років наперед. Але десь кому шкода навіть 1 копійку, хтось може спокійно відірвати від мізерної пенсії 100 чи 200 гривень.

Якщо є така можливість, то підтримайте малюків. Можна допомогти дитячому будинку посилками із зайвими речами, книжками, іграшками. Ми вміємо давати друге та третє життя одягу, з якого вже виросли Ваші діти та онуки. В нас є потреба в інвентарі для рукоділля. Є непотрібні залишки мийних засобів? Їх прийме на баланс дитячий будинок. Україна ніколи не збідніє на щедрих та небайдужих громадян. Приєднуйтесь до клубу наших спонсорів – за це хлопчики та дівчатка будуть молитися за Ваше здоров’я, а Бог компенсую радістю та підвищенням статків.